Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan számolunk könnyűszerkez...

Hogyan számolunk könnyűszerkezetes ház terhelést?

Figyelt kérdés
Hello emberek, elkezdtem egy Könnyűszerkezetes házat tervezni, egy emelet, lapos tető 10x5m kb (nem lényeges). Architektúrát tanulok de sajnos nem jutottunk a szeretetek teherbírásának terhelésének számításához, de én mindenképpen meg szeretném csinálni a házat. Kerestem magyar/angol nyelven is hogy miféle képen kellene kiszámolni a terhelést de semmi szererncse. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném, akár egy oldalt ahol leírják a pontos számítást vagy közvetlen válaszokat.

2021. márc. 31. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, ez egy külön szak az egyetemen.

Ki ne találd, hogy bárki képes itt elmondani!

Még nagy vonalakban se.

Ha tényleg építésznek tanulsz akkor biztos van olyan évfolyamtársad aki szerkezettervező (vagy nálatok hogyan hívják a statikust?) szakos.

Hazánkaban mindent Eurocode szerint kell méretezni. Szerintem nálatok is!

2021. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Google a barátod...


Ha ezeket elolvastad fogsz tudni magadtól is további anyagokat keresni.

2021. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem építészek számolnak statikát hanem a statikusok.
2021. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. Tisztában vagyok vele.
2021. ápr. 1. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!