Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Engedély nélkül építhető...

Engedély nélkül építhető építménynél a nettó 100 légköbméter térfogat mit jelent?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy műhelyt szeretnék építeni nyeregtetővel (8x5 méter alapterület) és az lenne a kérdésem hogy a nettó 100 légköbméter határba a tetőtér térfogata beleszámít -e (a tető által határolt "háromszög", álmennyezet nem lesz)? Egyik helyen azt írják beleszámít, máshol meg azt hogy nem. Nincs valakinek esetleg gyakorlati tapasztalata a kérdésben?



2021. ápr. 3. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Van! Mégpedig az, hogy senki sem fogja lemérni! Építsd úgy, hogy nem számolod azt bele. Az önkormányzat feladata ezt ellenőrizni! Egy ránézésre 6-7 méter x 6-7 méteres épület esetében, senki nem fog hozzád bejönni egy mérőszalaggal, hogy hát én az utcáról márpedig úgy saccoltam, hogy ez legalább 120 köb! Aztán álmennyezet van-e? Ilyen akkor fordul elő, ha feljelentenek. Olyan akkor fordul elő, ha a szomszédot az épülettel zavarod a kilátásban, árnyékot vet a telkére, kölcsönös egymás iránt az utálatotok stb.
2021. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszönöm a választ. A szomszéddal nem lesz gond, az is én vagyok :), viszont az építésügyi hatóság hivatalból is indíthat vizsgálatot, nem? (repülőről, drónról kiszúrják, mondjuk nem tudom ennek mennyi a valószínűsége)
2021. ápr. 3. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Áh, erre szinte nulla az esély. Szerinted ki nézi ezt? Az "építésügyi hatóság" tavaly óta gyak. a fővárosi és a megyei kormányhivatal. Előtte a helyi jegyző volt. Szerinted? sz--- bele...

Drón? Az A4-es papírért is küzdelmet vívnak, nem hogy drón...

Nézz végig egyszer a közmű térképen google térképpel együtt, hány olyan telek van, amin nincs bejelölve épület, mégis van rajta, hány olyan van, amin a melléképületek nincsenek bejelölve, hány olyan van, ami erősen túl van építve. A 8x5-ös épülettel nem arra készülsz, hogy 100-200m3-el léped túl a megengedettet. Ne kösd be a jelenlegi lakóépületbe (ha van), mert az bővítésnek számít!

2021. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gerincmagassag is ki van kotve ha szabalyos akarsz lenni. 2,5m remlik es akkor pont 100m3 lesz
2021. ápr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4. válaszoló a gerincmagasság 4,5 méter lehet, akkor lenne igazad ha síktetősre építeném, de írtam, hogy nyeregtetős lesz.
2021. ápr. 4. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!