Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 160 legköbméteres házba...

Egy 160 legköbméteres házba hány kw-os szilárd tüzelésű kazán szükséges?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 8kW elég lenne hozzá.
2016. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 vatafak ***** válasza:
8kW ??? nem hinném h létezne ilyen kis teljesítményű vegyes tüzelésű kazán, de ha mégis akkor az sztem nem elég 160 légköbméterre. én egy 20as-al fűtök kb 100-120 légköbmétert. 160-ra 30-asat mondanék.
2016. jan. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Te összekeverted a négyzetmétert és a légköbmétert.

A kérdező háza durván 60 négyzetméter, erre tényleg egy nagyon kicsi, maximum 10 kW-os vegyestüzelésű kazán szükséges hozzá, de a teljesítményt befolyásolhatja az is, hogy mennyire jól hőszigetelt a ház.

Érdemes épületgépésszel méreteztetni a kazánt a házhoz, és akkor nem lesz az alul- és túlméretezésből származó semmiféle probléma.

Ezen az oldalon vannak kis teljesítményű kazánok, igaz, hogy eléggé horror áron adják őket.

[link]

2016. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat én mondjuk nagyobbra gondoltam pl. 20,24 kW-osra gondoltam
2016. jan. 12. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a 35 kW-os 135 négyzetméterhez nagy volt. Szóval nagyon meg kell gondolni, mert a nem megfelelő méretezésből csak a gondok jönnek.
2016. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"vatafak nevű felhasználó válasza:


8kW ??? nem hinném h létezne ilyen kis teljesítményű vegyes tüzelésű kazán, de ha mégis akkor az sztem nem elég 160 légköbméterre."


Nem arról volt szó, hogy mekkora kazánokat gyártanak, hanem hogy mekkora teljesítmény kell. (Légköbméterenként 50W kell normál esetben) Innét már csak egy szorzás.

Az meg csak nem nagy feladat, hogy meg tudd különböztetni a köbmétert a négyzetmétertől!

2016. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
Egy ennyire mini házban elgondolkodnék más fűtési módokon is. Ha nem nagyon vacak a hőszigetelés, akkor valóban 10kw környéki teljesítény elég. Erre nem biztos, hogy a szilárd tüzelésű kazán a legmegfelelőbb, azok ennek a bő duplájánál kezdődnek, tehát biztosan bőven túl lesz a kazán méretezve.
2016. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vizidomar válasza:
A hőigény 60W/m3. 160m3x60W=9600W
2016. jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!