Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a menete, mennyibe kerülne...

Mi a menete, mennyibe kerülne a engedélyeztetés: KB?

Figyelt kérdés

Házbővítést szeretnénk,viszont nem tudjuk hogy az alapanyagot és munkadíjat leszámítva, mennyibe kerülhetnek a hivatalossá tételek?

Mi a menete ennek az egésznek?

Jelenleg 74m2 a ház, szeretnénk 40m2 bővítést, 2 szoba formájában, és kb egy 30m2 fedett terasz részt.

Ha valaki tudna rá egy becslést mondani, megköszönném.

Sajnos az ilyen dolgokhoz egyáltalán nem értek, kérlek bolondbiztosan magyarázd el .



2021. ápr. 6. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Mivel úgyis meg kell terveztetned jogosultsággal rendelkező építésszel, ő meg fogja mondani.
2021. ápr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mivel elméleti síkon van egyenlőre, nem tudom megkérdezni.

És a szóbeszéd mond néha hülyeségeket , azért kérdeztem itt, hátha el tudja valaki magyarázni,illetve valami támpontot mondani a hivatalos dokuk árára?


Egyáltalán hogy megy, m2-re ?

Bővebb választ vártam , mint a te kommentárod, ennyit én is tudtam.

2021. ápr. 6. 20:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem valaki azt mondja kb számolhatunk annyival rá mint az anyagár, valaki meg azt hogy megéri eladni és nagyobbat venni.
2021. ápr. 6. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs már enged3lyeztetés!
2021. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak terveztetni kell, majd beadni a tervdokumentációt az építési hatósághoz, az építési engedély miatt. Nekem 500000 nettóba került összesen tavaly.

Ezen kívül a telekhatárokat nem árt aktualizáltani földmérővel, mert sok probléma lehet belőle ha ráépítesz a szomszéd telkére, mert ti úgy tudjátok hogy x cm van még a ház mögött. 50-100000 között.

2021. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát elég költséges. Ha jó szomszédaid vannak, akik nem haragosaid akkor beszéld meg velük és ne foglalkozz engedélyekkel, mert rengeteg fejfájás és pénz.
2021. ápr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát még az mennyi fejfást fog okozni ha te vagy a szomszéd eladja a házát és a lakóépület nem hasonlit a vázrajzra, a meperon meg látszik hogy nincs meg min10 éve... És ezt lehet fokozni azzal hogy a szomszéd telkére átlog az építmény...


Nem kell bonyolult dologra gondolni, elegendő ha az uj szomszéd kerítés építés miatt kijelölteti a telekhatárokat.

Vagy eladásnál bizony le kell kérni a vázrajzot a vevő meg hamar rájön hogy nem hasonlít...

2021. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!