Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire hangos egy (hővisszat...

Mennyire hangos egy (hővisszatartó) szellőztetőrendszer vagy egy padló/plafonfűtés?

Figyelt kérdés

Gyűjtögetjük a pénzünket és álmodozunk életünk családi házáról.

Persze az a ház legyen modern, energiatakarékos és jó szigetelésű, mi más:D


És nézegettem az ilyen szellőztetőrendszereket, amiknek nagy előnye, hogy úgy cseréli a levegőt, hogy közben a hő nem távozik a házból.

Illetve padlófűtést is nézegettem..


Viszont én elég érzékeny vagyok a hangokra, itt a panelben is kiborít telente, hogy zúg a fűtés ahogy áramlik a víz a radiátorban, vagy ha áram alatt van valami lámpánál nagyobb fogyasztó (vagy akár egy konnektorban hagyott töltő)..

Mennyi hangja van egy ilyen szellőztetőrendszernek, ha abban a szobában vagy amelyikbe befújja a levegőt?

És a padlófűtés? Ott vízcsövek mennek a burkolat alatt, annak menynire van hangja?



2021. ápr. 7. 21:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez hosszú téma és sokminden függvénye. Egy könnyűszerkezetes ház előnye, hogy nincs tömege, csak a levegőt melegíted. Hátránya nyáron jelentkezik, mert a tömegnek hőcsillapító hatása van és hosszabb idő alatt melegszik át. Télen ugyan ez miatt lassan hűl ki.

Németeknél ahonnan a passzívház elindúlt, készítettek egy felmerést. Két egyforma társasház, egyik passzív, másik fokozottan energiatakarékos. Passzívba van a hővisszanyerős szellőzés. Nos, hosszú távon a passzívház üzemeltetése drágább lett.

Igen igaz ha szellőztetsz ez van. De mi lesz drágább, a visszanyerő rendszer üzemeltetése folyamatosan, vagy a néhány szellőztetésből származó plussz fűtés.

Ezek miatt előnyös a nagy tömeg, jó hőszigeteléssel kombinálva, hogy nyáron és télen is gazdaságos legyen, mindig a legkevesebb plussz energiát igényeljen.

Ne feledd, hogy a passzívház drága, már a plussz pénzből is évekig üzemeltethető egy fokozottan szigetelt jó ház.

Télen a plussz fűtést és nyáron a hűtést is adja a hőcserélő rendszer.

2021. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!