Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire hangos egy (hővisszat...

Mennyire hangos egy (hővisszatartó) szellőztetőrendszer vagy egy padló/plafonfűtés?

Figyelt kérdés

Gyűjtögetjük a pénzünket és álmodozunk életünk családi házáról.

Persze az a ház legyen modern, energiatakarékos és jó szigetelésű, mi más:D


És nézegettem az ilyen szellőztetőrendszereket, amiknek nagy előnye, hogy úgy cseréli a levegőt, hogy közben a hő nem távozik a házból.

Illetve padlófűtést is nézegettem..


Viszont én elég érzékeny vagyok a hangokra, itt a panelben is kiborít telente, hogy zúg a fűtés ahogy áramlik a víz a radiátorban, vagy ha áram alatt van valami lámpánál nagyobb fogyasztó (vagy akár egy konnektorban hagyott töltő)..

Mennyi hangja van egy ilyen szellőztetőrendszernek, ha abban a szobában vagy amelyikbe befújja a levegőt?

És a padlófűtés? Ott vízcsövek mennek a burkolat alatt, annak menynire van hangja?



2021. ápr. 7. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A padlofütést nem hallod ha jólvan megtervezve. A saját szivverésed valoszinű előbb fogod hallani mint egy normális padlofütést.


A szellőző berendezés kb egy számitogép zajszintje, de füg a pontos tipustól és kialakitástól.

2021. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Fú, akkor jöhet a padlófűtés:D


Esetleg arra gondoltam még, hogy a szellőzőt nem a hálószobába hanem a hálószoba elé az ajtóhoz elhelyezni.. bár így nem szellőzik közvetlenül a hálószoba, de legalább tuti nem zajong oda éjjel..

Vagy ez kb kinullázná a teljesítményét?

2021. ápr. 7. 21:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Mm a hatékonyságát, nem a teljesítményét:D
2021. ápr. 7. 21:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre igy szinte lehetettlen válaszolni. Ha ennyire érzékeny vagy a zajokra akkor halgasd meg valahol. Mint mondtam sok külömbség van készülék és készülék közt is.
2021. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát jó.. Csak hát az ismerettségi körömben senkinek nincs még padlófűtése sem, nemhogy szellőztetőrendszere:D

De okés, köszi a válaszokat, ment a zöld:)

2021. ápr. 7. 22:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól hogy azt mondom csendes neked még lehet hangos. Engem nem zavar a hangja, mondjuk más hangokra se vagyok érzékeny.
2021. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a padlófűtésnek nincs semmi zaja. Kiszámoltad, mikorra térül meg egy ilyen hőcserélős szellőző berendezés? Szerintem jobb és olcsóbb megoldás, ha biztosítasz egy állandó minimális szellőzést rejtett ablakszellőzőkkel és ha ezen felül kell még levegő, kinyitod az ablakot. A gépi rendszereket úgy kell tervezni, hogy a belső levegőt 2 óránként képes legyen kicserélni. Ekkora légcserére viszont csak akkor van szükség, ha szilveszteri bulit tartasz. Egyébként elég ennek a töredéke, hiszen nem mindig vagyunk otthon. Dolgozni, suliba, szórakozni járunk, nyaralunk, kirándulunk. Szóval be kell építeni egy nagy kapacitást, ami általában nem lesz használva. Ugyanakkor a karbantartását nem úszod meg.
2021. ápr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A rejtett ablakszellőzők, már szinte minden jobb minőségű nyílászáró alaptudásához tartozik. Nekem a 6 éves ablakaim ezt tudják, csak 45°-ba kell állítani a kilincset.

Én szerettem volna központi szellőztető gépet a házamba, de a legjobb árajánlat amit kaptam az nettó 1,4 millió volt 80 m2-re, de ebbe még nem volt benne a telepítés ára, mert azt csak helyszíni felmérés után adott volna mindenki. Bár céloztak rá, hogy megközelíti az anyagköltséget... Szóval emiatt elvetettem

2021. ápr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az áram alatt lévő töltőt nem hallod az biztos, az áramnak nincsen hangja.

A hővisszanyerős szellőztetők elég drágák. Plussz az üzemeltetés, légcsatornák tisztítása, esetleges fertőtlenítés. És ha ablakot nyitsz, bukta az egész. Olcsóbb ha kiváló a szigetelésed és szellőztetsz párszor.

Magát a rendszert egyébként bárhol elhelyezhetnéd a hang miatt(pince, padlás). A légáramlást nem érezni, de minden csövet hangszigetelnek az áramlás miatt.

2021. ápr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Dugj be egy töltőt úgy, hogy nem kötsz rá mobilt és várj pár percet. Hidd el, van hangja. De a kikapcsolt (de bedugott) légtisztító, a standbyban lévő nyomtató vagy mosógépnek is.


De ha jó a szigetelés és kinyitom az ablakot, akokr mindeg ymilyen a szigetlés, hisz.. nyitva az ablak:D nem?


Drága, az tény, de nem végtelenül.

2021. ápr. 8. 10:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!