Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A beton elemes monolit házakró...

A beton elemes monolit házakról kinek mi a véleménye/tapasztalata?

Figyelt kérdés

Egy év múlva szeretnénk építkezni és szembe jött velem az interneten egy ilyen hirdetés. Elég jó árakon vannak. Szeretném kérdezni,hogy kinek mi a tapasztalata vele?

Főként az írjon aki nem olyan laikus mint mi.



2021. ápr. 11. 21:47
A kérdező szavazást indított:
Nagyon jó döntés
Jó döntés
Nem jó döntés
Nagyon rossz döntés
1 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Középületnek, üzlethelyiségnek ideális, lakóingatlannak már kevésbé.
2021. ápr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért?
2021. ápr. 12. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem skálázható jól kis méretre - betondarut nem nagyon szokás mondjuk családi ház építéséhez kirendelni, mert eléggé megdobja az építési költségeket.

Nem is alakítható olyan könnyen - fúrni, pl. nem lehet, ami középületeknél mondjuk nem baj, mert ott többnyire amúgy is álmennyezet mögé be tudják dugni a gépészetet (szellőzés, kábelek), de lakóépületben nem biztos, hogy olyan praktikus.

Ami a legkritikusabb az viszont a javítása - ha reped, megsüllyed akkor vissza kell bontani mindent.

Persze előnyei is vannak, pl. nagyon kemény és ha jól meg van csinálva teljesen időjárásálló ("betonbiztos"), de Magyarországon tudtommal főleg iparcsarnokok, irodaépületek épültek ilyen technológiával, lakóépületek kevésbé.

2021. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Győr Moson Sopron megyében lakunk, erre már egyre több családi ház ilyenből készül. Akkor ez miért lehet? Sajnos ismerősi körben nincs aki most építkezett volna, így nagyon kérdezni nem tudunk.
2021. ápr. 12. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
A monolitra különösen igaz, hogy "nagyban olcsóbb" szóval ahol egyszerre sok házat épít egy kivitelező cég, ott valóban olcsóbb lehet.
2021. ápr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenben voltam kollégista. Szerettem
2021. máj. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyesíti a könnyűszerkezetes és a teglaház előnyeit.

Gyorsan felépítik, de a falak tudnak hőt tárolni, és a betonpanel sokkal masszívabb mint egy téglafal.

2021. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!