Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kocsibeállót szeretnék építeni...

Kocsibeállót szeretnék építeni, 4,5x6m hány lábra lenne szükség?

Figyelt kérdés
A lábak 80x80x3 zártszelvényből lesznek ezek már megvannak véve, nem tudok változtatni rajta. 6 vagy 8 lábon legyen azt nem tudom eldönteni, másik kérdés, a lábak pontalapon fognak állni, milyen mélyre kell leásni, milyen széles legyen a gödör amibe be lesz téve a zártszelvény?

2021. ápr. 20. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi lesz a fedés?

De látatlanban:

2m-ként tedd az oszlopokat. Így oldalanként kel 4-4 db.

50*50cm-es alap elég lesz, és menj le legalább 80-90cm mélyre.

2021. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Szélességre elég egy 30x30cm-es is, okvetlen bevasalva! A mélységet leginkább a talaj dönti el! Magyarországon sok esetben olyan kötött a talaj, hogy 50-60cm-es mélységben olyan talaj fogad, hogy az csak fúróval vagy házi körülmények között max. réselőgéppel törhető át. Erre terhelve egy ilyen szerkezet, amit Te szeretnél, nem süllyedhet! Ha nagyon laza a talaj, akkor érdemes igen, akár 80-90cm mélységre lemenni.

Számold ki mennyi lesz a költsége, lehet akár talajcsavarra is építeni, ha úgy ítéled meg neked az nagy könnyebbség/megéri.

2021. ápr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Ne itt kérdezz ilyeneket, hanem keress egy mérnököt, aki megtervez helyetted mindent így statikailag is biztos jó lesz.
2021. ápr. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Ja, hogyne, mérnököt kell keressen, egy otthon, zártszelvényből hegesztett garázshoz/féltetőhöz. Igen! Sőt egy felelős műszaki vezető sem árt. :)

Egy statikus is azt csinálja, amit írtam! Próbaásást csinál a pontalaphoz, hogy kiderüljön milyen a talajszerkezet, de nem ilyen fütty-fürütty munkánál, hanem ott, ahol tényleg szükség van rá, ahol tonnában számolják a súlyt, amit tartania kell.

Ugyanakkor a tanács azon része, hogy ne itt kérdezzen ilyesmit, azt abszolút én is így gondolom, sőt ez a tapasztalatom.

Tavaly volt rá példa, hogy erkélyépítésben voltam éppen (fából), és talán én is pontalapról kérdeztem vagy a szerkezetépítő csavar hosszáról, a pontalapot csak megemlítettem, már nem tudom. Na nekem konkrétan megmondták itt, hogy pontalapra ezt nem lehet építeni, csak sávalapra, hogy ezt nem fogja elbírni! Komplett faházakat, amin komoly súllyal bíró tető, amiben bútorok, gépek, egyéb tárgyak vannak, építenek rá pontalapra sőt akár talajcsavarra, szakemberek(!), szóval nem házi tákolás-gányolás kategóriában. Egy ilyen épületben csak 1 k...a bojler nehezebb, mint én, aki kiáll az erkélyére. Erre itt kerek perec kimondják, "ááá azt nem! azt nem lehet!" Sávalapra akart velem ráterheltetni 3 ponton a marhasz-r, meg se tudta magyarázni miért, de volt olyan is, aki azt javasolta, hogy sávalapra építsek téglából falat és arra hidaljak át gerendákkal. Megőrülsz... és dől belőlük ez totális magabiztossággal!

Kár itt ilyesmit kérdezni, szerintem is! Aki úgy áll hozzá, hogy 8x8-as zártszelvény lesz az alapszerkezet, az úgy gondolom, hogy egy stabil épületet fog építeni, mert már a 8x8-as zártszelvény is túl van méretezve, elnézve a mobil lemezgarázsokat, az elemekben gyártott féletetőket, úgyhogy annál, aki így indul neki, ott korrekt lesz a pontalap is, korrekt lesz a vázszerkezet és a tetőszerkezet is!

Csináld úgy, ahogy jónak látod!!! Számos fotó található fémből épült féltetőkről, mobilgarázsokról, ebben a méretben is, azokat érdemes nézegetni, mi hogyan épül föl és azt lekövetni.

2021. ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!