Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mediterrán családi építés,...

Mediterrán családi építés, ház érvek-ellenérvek?

Figyelt kérdés

Építkezés előtt állunk. Feleségem mindenképp mediterrán stílusú családi házat akar, aminek én teljes mértékben ellene vagyok.

Egyrészt Magyarországon tájidegennek tartom a mediterrán stílust. Másrészt azoknak a förmedvényeknek, amiket ma itthon mediterrán házként hirdetnek, semmi közük a mediterrán stílushoz. Ugyanezek voltak divatban a 90-es évek végén, 2000-es évek elején is, csak akkor amerikai stílusú családi házként nevezték őket, és mediterránra festett tetőcserép helyett, a bitumenes zsindelytető volt divatban.

A mediterrán házak tükrözik az ottani emberek életvitelét, legyen az görög, provancei, toszkán vagy spanyol stílusú.

Ez a magyar mediterrán stílus, pedig nem tükröz semmit. Bárhol a világon rosszak lennének. Ezek nálam, már-már az ízléstelenség határát súrolják, az értelmetlenűl túlnyújtott tetővel, a sarkokban vakolatra rakott terméskő "díszítéssel". A mediterrán házak eredetileg kőből épültek. Ahol lemállott a vakolat, ott kilátszott a kő. Nálunk meg ez pont fordítva van, vakolatra ragasztják a terméskövet. Falazott kőburkolat nálunk ritkán készül, egyrészt a költségessége miatt, másrészt a nagyobb hőszigetelési vastagságok mellett 15-20 cm burkolat már nagy vastagságot eredményezne. Többnyire ragasztott kőburkolatok készülnek.

Ez nem is hihetően imitálja a valóban kőből épült falat, a kőburkolatnak is csak szánalmas paródiája. A fugázásuk, ellentmond minden falkötési szabálynak.

A mediterrán házak falai, sosem teljesen tükörsimára glettelt felületek, hanem hepehupás. Ez adja a természetességét. A kovácsolt vas szép, de és illik is hozzá, de nem ezek az agyoncicomázott, giccses szrságok, mint amiket sokan raknak mediterrán hatású házaikhoz. Meg hozzá a mázolt padlóburkolat, amiket sokszor találomra választanak ki, hát az maga a meg nem énekelt költészet. Tehát ha valaki csak ránéz ezekre a modern magyar mediterrán giccsekre, egyből meg tudja mondani, hogy mi volt akciós az Obi-ba.

Ti hogy gondoljátok? Érvek-ellenérvek érdekelnének, a mediterrán házról és persze ellene. Mivel tudnám meggyőzni a "mamát", hogy ez a stílusú ház nem szép?



2021. ápr. 23. 18:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%

Könnyű pénz és saját ház építésének a gyötrelmei nélkül fikázni más ingatlanjait.

:)

2021. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
22%

"Én meg azt nem értem, hogyha ennyire tisztában vagy azzal, hogy milyen az igazi mediterrán stílus és az itthoniak csak újgazdag hamisítványok/giccsek, akkor téged mi tart vissza attól, hogy az elképzelésed szerinti igazit megépítsd?"


Talán azért, mert a kérdezö szerint ez sem illene Magyarországra, illetve ez sem tetszene neki?

2021. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

#12

Akkor szerinted és Kérdező szerint csak hosszú, tornácos-oszlopos házakat szabad építeni Magyarországon, mert azok nem "tájidegenek"?

Hollókőn vagy a szentendrei skanzenben talán igen, de lépjünk már ezen túl!

Európában élünk, ahol már mindenki azt építhet ami neki tetszik! Egyébként annyit változott minden - az időjárás is - hogy már Olaszország sem mediterrán. 1-2 fok eltéréssel ugyanolyan az időjárás mint nálunk.

Tehát nem az a gond hogy mediterrán vagy nem mediterrán, hanem az hogy ketten a feleségével homlokegyenest mást akarnak.

2021. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ugyanazokat az ellenérveket tudom felhozni, mint te, ronda és kész.

Én minimalista/modern, akár lapostetős házat akarok. Viszont ha nálad az asszony ragaszkodik hozzá, akkor úgyis az lesz.

2021. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

13-as: Ne keverj össze a kérdezövel, nekem más az ízésem, mint az övé, de azért el tudom képzelni, mire gondol.

Meg sehol nem írta a "hosszú, tornácos-oszlopos házat", azért ez meg a pszeudomediterrán közt igen széles skála van még stílusban!

2021. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!