Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csempe és burkolat, lamináltpa...

Csempe és burkolat, lamináltpadló választásában tudnátok segíteni, milyen színeket érdemes választani? Helyiségeket tekintve mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Igazából tippeket szeretnék gyűjteni. A konyhánk-étkező nappali egyben nyitott amerikai konyhás lesz. Én itt világos színekre, csempékre burkolatra gondoltam, de tartok is tőle hogy nagyon koszfogó. Ide pl mi az ami modern de mégis élhető, mert ez nem csak kirakat konyha lesz.

A szobákban lamináltpadló lesz, ahhoz világos fenyő színt gondoltam ki. A fürdő bézs lesz. A háztartási helyiséggel vagyok bajban, a szín miatt meg hogy meddig érdemes csempét rakatni. Mosógép szárítógép gázkazán lesz biztosan bent.

Az előtérre valami szürkés árnyalatot gondoltam ki. Innen nyílik egy kis wc is annak a színével is gondban vagyok, mert nem tudom lehet e ugyanolyan mint a fürdőben.

Azt se szeretném, hogy az egész házban mindenhol ugyanaz a szín legyen. De voltam már olyan helyen is ahol egyik helyen lila, barna, zöld színek voltak és nem volt szép.

Mire érdemes figyelni a csempe burkolat kiválasztásánál? Milyen tanácsokat tudtok adni?

Köszönöm.


2021. ápr. 27. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A stilust kell kitalalni, az egesz hazon egysegesen. Pl. modern, rusztikus, klasszikus stb.

2. A szinvilagot beloni. Pl. hideg vagy meleg tonust szeretnel szinten egysegesen

3. Ha minden vilagos lesz (falak, padlo) mindenkeppen sotet butorokat is tegyel bele, kulonben tul steril lesz.

4. Jo a falak es a padlo kontrasztja, pl. sotetebb padlo, vilagosabb fal

En probaltam mindent mindennel osszhangba hozni. Pl. A lenti furdom vilagos, de van benne kek bordur. Az eloszobam fala sarga, de egy falat vilagoskekre festettem, ez a ket szin nagyon passzol amugy is. Ez a fal latszik a nappalibol is, ahol kek es piros mintas diszparnak vannak. Ami, marmint a piros szin ismet visszakoszon az eloszobam padlojan, ami sargas pirosas, ill. a nappali soteto fuggonyen, ami szinten piros. Remelem el tudod kepzelni. :)

2021. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Igen :)

Amúgy ez a bézs barna sötétbarna színkombináció az ami nekünk tetszik. Ez túl egyszerű?

2021. ápr. 27. 23:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy alapnak, hatternek jo. De mindenkeppen kell melle valamilyen szin. Ami ehhez megy az a zold vagy a narancssarga. Ez megjelenhet a sotetofuggonyon, diszparnan szonyegen, kepkereteken. Sima fuggonynel nem jo a szines, mert barlanghatast kell. Nalunk is van redony, de ket savban a sotetofuggony az ablak mellett remek dekoracios elem.Amugy ebben az a jo, hogy par ev mulva teljesen meg tudod valtoztatni a szoba szinvilagat, hangulatat kis befektetessel. Egyszeruen lecsereled a kiegesztoket mas szinure es szinte uj helyseget kapsz.
2021. ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!