Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen burkolattal lehet és...

Milyen burkolattal lehet és célszerű ellátni egy olyan beton kerítés lábazatot, aminek felületén vannak foltszerű sókivirágzások?

Figyelt kérdés

Adott egy közel 40 fm hosszú utcafronti kerítés, aminek a lábazata és a pillérek betonozott szerkezetek.

A lábazat több rétegből áll. Egy része kb. 60 cm mélyen van a talajszint alatt és kb. 30 cm magasan áll ki a talajból. Ez egy egyben öntött beton szerkezet. Erre utólagosan rábetonoztak/ráépítettek egy kb. 30 cm magas betonozott réteget. Ami a kerítésalap hosszának egyik részén szintén zsaluzott vasalt öntött betonréteget jelent, másik részén pedig 1 sor beton zsalukövet (vasalva és betonnal kiöntve).

Így végül a magasságában többrétegű beton lábazat kb. 60 cm magasan áll ki a talajszintből.


Sajnos sehova nem építettek be vízszigetelést. Valószínűleg ezért van az, hogy részben a talajból felszivárgó vízből, részben a felcsapódó csapadékvíz miatt időnként és helyenként fehér foltokban kicsapódnak a sók a talajszint feletti betonrészeken.


A keríts elbontása és egy új szakszerűen kivitelezett kerítés elkészítése nagyon költséges lenne. Ezt nem tudjuk bevállalni.

Viszont szeretnénk elkészíteni a meglévő kerítés végső ’megjelenését’.


1., Felmerült, hogy esetleg valamilyen kő- vagy kerámia burkolatot ragasztunk az alap utcai oldalára és a belső oldalát pedig csak színezett misunggal lesimítjuk. Így az alap a belső oldal felé tud levegőzni s talán a külső oldalán nem üt majd át a sókivirágzás a burkolaton.


2., Másik megoldásként arra gondoltunk, hogy valamilyen szerelt burkolattal látnánk el a külső oldalt, ami nem érintkezne közvetlenül a meglévő betonalappal.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Minden véleménynek, javaslatnak és ellenjavaslatnak nagyon örülnék.



#beton kerítés lábazat burkolása #sókivirágzásos beton kerítés lábazat burkolása #beton kerítés lábazat burkolása szerelt burkolattal #beton kerítés lábazat burkolása ragasztott burkolattal #beton kerítés lábazat végleges vakolása színezett misunggal
2021. jan. 23. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1es opció szerintem teljesen jó.
2021. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szakember vagy? Esetleg volt már hasonló munkád?

2021. jan. 23. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját agyonmohásodott, itt-ott repedezett kerítésalapomat úgy tettem rendbe, hogy miután nagynyomású mosóval alaposan letisztítottam, üvegszálas hálóval, csemperagasztóval behúztam az egészet. Ezután én betonalapra való festékkel festettem, de burkolni is lehetne, pl delappal, az könnyű és vékony.
2021. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A te kerítésalapodnál is volt esetleg sókivirágzás?

Én is úgy tervezem, hogy ha ragasztott burkolatot teszek vagy ha csak simán bevakolom misunggal, akkor a ragasztóba vagy a misungba mindenképpen teszek valamilyen rabichálót. Már csak azért is, hogy a különböző rétegeknél ne legyen repedés utólag a végső felületekben. De ezzel sajnos még nem oldódik meg, hogy a sókivirágzás ne tudjon átterjedni az új felületekre. Ezért gondoltam, hogy talán ideálisabb megoldás lenne, ha valami "takaró" jellegű szerelt burkolatot tennék a lábazat külső oldalára.

(Persze ennél meg attól kellene tartani, hogy a burkolat meg a beton felület közé utólag beköltöznének a bogarak, méhecskék, darazsak. Vagy esetleg benőne a gyom.)

2021. jan. 23. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!