Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lecseréljem-e még viszonylag...

Lecseréljem-e még viszonylag jól működő 14 éves Sanier Duwall turbó kombi kazánomat egy új kondenzációs kombi gázkazánra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 14 éves Saunier Duwall Renovastar kombi turbó kazánom van. Még sosem volt javítva, mondjuk sajnos karbantartva sem az utóbbi időben. Rendesen fűt, de a melegvíz évek óta problémás, ki-be kapcsolgat a víz melegítésekor, hol jéghideg hol tűzforró a víz, lehetetlen zuhanyozni, kádban szoktunk fürödni, de mostanában már alig folyik a melegvíz a csapokból. Ha a csap szűrőt vízkövetlenítem kicsit jobb a helyzet, de nem sokáig. Azt gyanítom el van vízkövesedve a kazán vagy az egész rendszer. Kihívtam egy szakit aki kb. 30 ezerért tisztítaná, savazná a régi kazánt, de azt mondja, hogy most már bármikor bármi elromolhat benne, szerinte fontoljam meg egy új gázkazán vételét. A többi szaki is az új kondenzációs kazánra beszélne rá / benne van, hogy annak a felszerelési munkadíja is jóval több /. Nem tudom hogy belevágjak-e, mert a kondenzációs kazánokról is olvastam jót és rosszat is, azt is írták, hogy ha régebbi rendszerre kötik rá, nem is biztos, hogy hatékony, ki kellene tisztítani a radiátorokat is, az is plussz költség stb.


Nem akarom megbánni a beruházást, ha belevágok a cserébe. Nehogy ez a melegvíz probléma továbbra is fennálljon, mert akkor kidobtam fél millát az ablakon.


Viszont most az otthonfelújítási támogatás miatt mégiscsak jobban megérné cserélni, mint mondjuk pár év múlva ha akkor romlik el és már nincsen rá támogatás.


Mit tegyek? Javíttassam meg a turbót és bízzak abban, hogy még 5-10 évig rendesen működik, vagy vágjak bele a bizonytalan kondenzációs kazán programba? Azt sem tudni, hogy az bírni fogja-e közel 15 évig, mint emez bírta.


Van valaki aki turbóról kondenzációsra váltott és esetleg megbánta?

Ha pedig elégedett, akkor melyik típust ajánlja a hőtárolóst vagy az átfolyóst, illetve melyik márkát?


Előre is köszönöm a válaszokat.



#gázkazán #melegvíz #kondenzációs #átfolyós #Sanier Duwall #turbó gázkazán
2021. máj. 14. 18:05
 1/4 anonim válasza:
Ha veszel akkor kombi, külső hmv tárolóval. Ha a rendszer régi akkor érdemes felújítani
2021. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A döntésnél vedd figyelembe, hogy a turbós kazán kéménye nem jó a kondenzációsnak,tehát ki kell cserélni. Továbbá a kondenzvizet is be kell kötni a szennyvíz hálózatba. Ezek a munkák rombolással járhatnak, amik megdobják a költségeket.
2021. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy 14 éves kazán sajnos már nem fog 15 évig üzemelni hiba nélkül ez biztos.

Ha megéri akkor cseréld ki de hivatalosan számlával garanciával beüzemelve.

Akkor biztos minden rendbe lesz.

Olcsóbb már nem lesz semmi se az anyagköltség se a munkadíj.

2021. máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
cseréld le és örülj, hogy 10 évnél tovább bírta
2021. máj. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!