Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lett telepítve nálunk egy...

Blitz456 kérdése:

Lett telepítve nálunk egy kondenzációs kazán...padló fűtés +radiátorok. Van hozzá egy grundfoss szivattyú ami 3 fokozatú. Csak kíváncsi lennék rá,hogy mi alapján kell beállítani a sebességét. Mi a lényege a 3 fokozatnak?

Figyelt kérdés

2020. nov. 19. 22:04
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Én középső értékre állítottam a fűtésszerelővel egyeztetve. Nekem is ez a márka van.
2020. nov. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fokozatok állításával a víz áramlását állítjuk be. 1 családi háznál nem nagy értelme van a maximális fordulatnak. A kazán nem tudja ennek megfelelően emelni a víz hőfokát.
2020. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szivattyúnak 2 teljesitmény fokozata van. Elvileg kikéne számolni a rendszer nyomás veszteségét és szükséges tömegáramát, és az alapján kiválasztani a szükséges fokozatott.


[link]


Újépitésü rendszerbe sok helyen már nem illik ilyet beépiteni. hol van a szivattyú pontosan a rendszerben?

2020. nov. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:

Leirta hogy 3 fokozatú. Én is leírtam hogy az enyémnek is 3 fokozata van. Jo lesz a közép

érték

2020. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Josolni az ezotéria kategoriában kell.
2020. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A szivattyúnak 2 teljesitmény fokozata van."


A tiednek.

Másnak három!

Többek között nekem is.

2020. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Sikerült kiemelned a lényeget.


(Amugy az én szivattyúmnak nincsenek fokozatai.)

2020. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!