Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért ilyen buták a szakemberek?

Miért ilyen buták a szakemberek?

Figyelt kérdés

Nemrég fejeztük be az építkezést, a végére konkrétan azt hittem, elvisz a szívroham a sok stressztől és sírástól. Nem generálos épített, mi magunk szerveztük össze a szakembereket ajánlások alapján - csak olyat hívtunk, akinek a munkáját is láttuk -, de így is tiszta szerencsétlenkedés volt az egész.


Onnantól kezdve, hogy elszámolták az anyagszükségletet, nem jól mértek fel, rosszul építettek be dolgokat, rossz megoldásokat alkalmaztak, állandóan könyörögni kellett, hogy egyeztessünk már, mindent nekünk kellett átnézni és szólni,hogy mi nem jó, egy szerződést vagy egy számlát nem tudtak sokan normálisan kiállítani... mindenben utána kellett dolgozni, sok mindent javítani, azóta is jönnek ki hibák.


De egyszerűen olyan értetlenek és hülyék voltak ezek a munkások, minden összekókánykodtak, szerintem egyetlen olyan lépése nem volt az építkezésnek, ami első körben tisztességesen meg lett volna csinálva.


Én nem értem, ez a munkájuk 20-30+ éve, hát hogy lehetnek mégis ilyen értetlenek és bénák????



2021. máj. 28. 09:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

Mindigis voltak olyanok akik igénytelenek a munkájukra, meg annó a 2-es átlaggal mentek építőipari szakmára az általános után. Jó szakember ritka, mert a többség, aki igényes a munkájára, az elment külföldre dolgozni.

Tisztelet a kivételnek természetesen!

2021. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%

Ez már csak ilyen. Ha nem jársz utána az összes lépésnek, akkor rögtön átvernek.

Én csak szigeteltettem, de állandóan ott kellett lenni a nyakukon, különben rosszul csinálták az egészet. Közelharcot kellett vívni velük, hogy betartsák a legalapvetőbb szabályokat, pl pont-perem ragasztást.

És ez egy majdnem ötcsillagos értékelésű, 20 éve a piacon lévő cég volt!

Miután elmentek és elkezdtem takarítani, megtaláltam a maradékos zsákok legalján az üres borosüvegek, sörösdobozok, felesek halmazát. Érdekes, sosem láttam inni őket, tehát ügyesek voltak a fiúk.

Na egy építkezés ennek a százszorosa, szóval megértem a frusztrációd. De már túl vagy rajta.

2021. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk is ez a tapasztalatunk, pedig minden szakembert ajánlás alapján hívtunk. Túlárazott, gány munka, és persze könyörögni kell hogy fél éven belül jöjjön ha megoldható.

Csak arra hívtunk szakit amit semmiféleképpen nem tudtunk mi magunk megoldani (villanyszerelés, csempézés) de ez is bőven túl sok volt, azt hittük beleőszülünk. :D Sokkal nyugisabb volt minden más munka, amit saját kezűleg csináltunk.


Amúgy szerintem tojnak bele, mert úgysincs konkurencia. A villanyszerelőnk megtehette hogy egy hónapig nem vette fel a telefont, mert mégis mit csináltunk volna? Alig van más villanyszerelő a környéken, azok se vették volna fel, tehát neki ez nem fog kiesést okozni, kénytelenek vagyunk vele csináltatni ha szeretnénk áramot. Ők meg tudják ezt, és lazáznak mert úgyse lesz következménye.

2021. máj. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
0%

"Nem generálos épített"


Én eddig olvastam a kérdést. 2021-ben laikus épeszű ember családi házat csak generállal épített, aminek vannak referenciái.

2021. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

4-es, mellettünk két telekkel szintén velünk egyidőben építkeztek generálossal, négyzetméterre pontosan ugyanakkora a két ház és műszakilag is kb. ugyanaz.


Na, nekik hozzánk képest 12 millióval többe került a házuk, és még ott is voltak hibák, ott is volt kókány munka meg stressz.


Nekünk igazság szerint nem volt még 12 milliónk generálossal építkezni.

2021. máj. 28. 10:23
 6/37 anonim ***** válasza:
33%

"ott is volt kókány munka meg stressz."


Az hogy egy frissen alakult Bogeszbau 2000 kft generállal építették ugyanúgy emberi hülyeség egyik bizonyítéka. Normális generállal kell építkezni, akinek vannak referenciái.

2021. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, hagyd rá, nyilván mindenki elő tud húzni a füle mögül +10milliót. :D
2021. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
68%

"nyilván mindenki elő tud húzni a füle mögül +10milliót. :D"


A kérdező példája hogy kell az a plusz 10 millió. De szerintem kamu, egy kolléga is így építkezett, generáltól 38 milliós árajánlatot kapott, gondolta majd ő megcsinálja. Nála sem jöttek a szakik, akik jöttek nem értettek hozzá, aki értett hozzá és eljött annak meg felelősségbiztosítása nem volt, így kötni kellett rá neki, a vége az lett hogy 4 év alatt készült el a háza, 50 millióból jött ki, elvált a feleségétől, egy idegroncs lett. És neki is jönnek ki folyamatosan a hibák, a fél éves járólap most télen már szétfagyott.

2021. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Nyilván idejátok kamuzni egy anonim oldalra.
2021. máj. 28. 10:39
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hallgattassák meg a szakember is egy vidéki városban dolgozom egy épületgépész és klímatechnikai cégnél elég igényes cégnek tartom magamunkat zéró tolerancia pl az ivásban, késésben valamint nagyon szigorúan veszik azt hogy a beírt munkákban akkor megyünk amikor megvan ígérve de ehhez mérten az ár fekvésünk se alacsony. Az én munkaköröm a műszaki előkészítés tehát a helyszínek bejárása árajánlatok, elszámolások anyagrendelés ilyenek. Sajnos az emberek nagyrészt szeretnének minőségi munkát de kettő forintért sajnos nagyon sok olyan eset van, hogy adunk árajánlatot szólnak, hogy sok majd utána engem hívogatnak mert a másik ember nem ért hozzá nem látott még ilyet nem tudja megcsinálni vagy csak elrontotta és utána nekünk kéne kijavítani. -természetesen mi is hibázunk, de utána el lehet érni a céget nem sunnyogunk kijavítjuk szóval ajánlom minden embernek a régi de igaz sort, hogy egy jó cég gyors, olcsó és jó munkát tud végezni de ebből egyszerre kettőt lehet választani.
2021. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!