Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A gipszkarton falaktól miért...

A gipszkarton falaktól miért ódzkodnak egyes emberek és szakemberek, amikor nyugatabbra ez egy bevett építési szokás és köszöni szépen, jól van?

Figyelt kérdés
2018. máj. 10. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mert itt nemismerik.

Ha valami nem vakolt cseréptégla, visítva menekülnek a tervezők és az építők is.

2018. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért nem akkora a teherbírása, ha pl polcot szerelsz rá, észnél kell lenni.
2018. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én pl. nem mertem bevállalni konyhában. Volt egy boltív, amit be kellett építeni, de a tégla mellett döntöttünk. Egyrészt, nem biztos, hogy a gipszkarton fal elbírta volna a konyhai felső szekrényt, ha tele pakolom pl. tányérokkal. Másrészt a konyha határos a hálóval, a tégla sokkal jobban szigeteli a hangot.
2018. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk vakolás helyett szokták használni, orvosolhatatlan épülethibákat eltakarni, elfedni, ami csak tetézi a bajt. Mögött csótányok, parkányok tudnak fészkelni a téglafal és gipszkarton fal között.

Ha válaszfalnak hazsnálják, annak nem elég jó, mert nem hangszigetel, úgy hallom a szomszédnőmet, mintha az én szobámban lakna. Bútort sem lehet rá rögzíteni, mert nem bírja el, beszakad. Csak pár cm vastag, szemben a téglafallal, tehát fúróval simén átfúrsz a szomszédba, ha fel akarsz tenni egy polcot...

2018. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3: Egy sima egylapos könyvespolcot nem bír el könyvek nékkül, úgyhogy konyhaszekrényt persze hogy nem.
2018. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A szomszedodhoz biztos nem fursz at, mert a konnyuszerkezetes tarsashazakban a lakosokat elvalaszto falak biztos, hogy teglabol epulnek.

Amugy en is elonyben reszesitem a kartont. Olcsobb, egyszerubb, konnyebb vele a munka es az utomunka is. Hatranya nyilvan a hangszigeteles, es a kopogasa.

2018. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem szomszédom gondolkozott úgy mint a kérdezú, gipszkarton álmennyezet, 1-2 hónap alatt foltos lett a párától.
2018. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor ott nem volt jó a szellőzés és a szigetelés, nem a gipszkarton hibája volt. :D
2018. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Rá lehet tenni nyugodtan a polcot is, csak meg kell mondani a kartonosnak hogy mit szeretnél oda, és erősített profil lesz, meg a karton alatt lemez. Csak hát az pénzbe kerül. Sokkal jobban szeretem a kartont, csak mi meg le vagyunk maradva attól a bizonyos nyugattól.
2018. máj. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6: Nem. Eredetileg egy emelet volt egy lakás a régi építésű társasházakban. Csak később feldarabolták őket, így most egy emelet több lakás, van, ahol 12 is. És a válaszfalak utólag lettek húzva, és bizony nem mindenhol téglából vannak, és van átfúrás.
2018. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!