Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A Dryvit szigeteléseknél...

A Dryvit szigeteléseknél használt "ragasztó és ágyazó habarcs" alkalmas arra, hogy önálló végső felületet alakítsunk ki vele (belőle), elhagyva a szokásos legkülső színező vakolatot?

Figyelt kérdés

Egy toldaléképület utólag épített -könnyűszerkezetes- homlokzati falán szeretném a jelenleg látszó nikecell felületet vakolni.

Először elvégezném az ágyazóhabarcsba a hálózást. Majd elgondolásom szerint ugyanazzal a habarccal kialakítanék a felületen még egy plusz réteget, amit valamilyen eszközzel textúráznék. Aztán legvégül homlokzatfestékkel vonnám be az egészet és adnám meg a homlokzat látszó megjelenését.


A hálózást, alapvakolást zsákos LB Polisztirol ragasztóval végezném.

- Alkalmas lehet ez az anyag arra, amire használni szeretném?

- A belőle elkészített végső felülettől mit lehet remélni időjárás állóság, tartósság tekintetében?


Ha valaki alkalmazott már ilyen zsákos polisztirol ragasztót végső vakolat kialakítására, örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait. Köszönöm.



#LB Polisztirol ragasztó #EPS vakolat #színező vakolat elhagyása
2021. jún. 2. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
nem
2021. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerősnek megmaradt több zsák ragasztója a szigetelés után. Bekente vele a mellékêpületét, vakolat alig volt már rajta.

Erre ráfestett beton festékkel, hát ha annyira nem is szép de időjárás ellen azért véd valamit.

2021. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sima felületű homlokzatot akartam.

Ágyazóhabarcsal húztam még egy réteget halózás után. Némi szikkadás után 40x40cm-es műanyag simítóval simítottam el a felületet.

A felület simább lett mint a hagyományos simított vakolat.

Erre diszperziós alapozó, majd 2réteg homlokzat festék.

19 év alatt még semmi baja.

2021. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pénz hiányában én is igy csináltam. 12 éve jó.
2021. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy döntöttem, én is belevágok a projektbe.
2021. jún. 8. 08:01
 6/8 anonim ***** válasza:
FONTOS HOGY tegyél majd algagátlót a falfestékbe amivel lekened. nagyon elrondulhat a felület anélkül. Gyakori esőzések+ növényzet a ház körül pár év alatt előhozhatja ezt a bosszantó problémát.
2021. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg tudnál konkrét termékeket -algagátló, falfesték- ajánlani? Csináltál már Te is hasonlót (EPS ragasztó-ágyazó habarccsal készített végső vakolat festése)?
2021. jún. 11. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:
ÉN nem alkalmaztam az algagátlót,ezért szívtam meg. Gondoltam figyelmeztetlek,hogy megúszd. olcsó alapanyagokkal dolgoztam.
2021. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!