Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kondenzaciós kazán beköthető...

Kondenzaciós kazán beköthető egy turbós kazán kéményébe?

Figyelt kérdés
A Turbós kazán kéménye a házon kivül fut,fém kémény csőben. Új kondenzációs kazán beköthető ugyan ezen a módón, úgy hogy kivül fut a keménycső az epületen?

2021. jún. 13. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem jó hozzá . Kondenzációs kazánnak egy speciális, kétosztatú kéménye van.
2021. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A kondenzációs kazán kéménye olyan anyagból készül ami bírja a keletkezett kondenzátum savas kémhatását.

Az teljesen mindegy hogy van koaxiális és van szétválasztott égéstermék elvezető rendszer.

2021. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a kondenzációs kéménynek kell kéményt épiteni, vagy csöben is mehet a házon kivül?
2021. jún. 13. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen szereltem és adtam már át így kéményt gázkészüléket Tigáz területen.Tavaly nyáron. C93 elvezetéssel.
2021. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóval behúztam a meglévő kéménybe a füstcsövet így a koaxiális elvezetésnél a meglévő kémény lesz a levegő cső belül pedig az új cső az égés terméké.

Viszont ott a külső cső egyben volt egy szerelt kémény.

Nálad nem így van ezért azt látni kell.Mindenképp új elvezetés kell hiszen a turbós kémény is darabokból áll azt szét kell szedni és mivel vagy a saját égéstermékével szerelhető a kazán vagy ha megvan a C6 akkor más rendszerrel de a rendszereket nem keverhetem.

De megoldható szerintem.

2021. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Enigma-108 ***** válasza:
100%

Attól függ a meglévő turbós kémény MIBŐL van ! Illetve mire van minősítve. Mint helyesen írták fentebb a savas kondenzátumot bírnia kell. +

A kéménynek kondenzátum elvezetés is kellhet. (Kialakítástól függ)

Régebben voltak olyan rendszerek (pl Tricox) amik mindkettőre alkalmazhatók voltak. A mostanit nem tudom.

2021. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!