Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Valós állítás e, hogy Extra...

Valós állítás e, hogy Extra szigetelt új 21m2 mobilház azonnal szállítható, eladó. Sajnos a szigetelésre azt írta 50-es minden oldalon, tetején alján. Ez nem kevés?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hogy erted azt, hogy valos allitas-e? Igen, hirdetnek ilyet a jofogason. A szigetelese olyan amilyen, nyilvan a vekony 'papirfalak' az 5 centi hungarocellel v. purhabbal nem fog olyan szigetelest biztositani mint egy teglafal 10 centi hungarocellel.


Mi lenne a celod vele?

2021. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Számomra fontos lenne, hogy télen nyáron lakható és jól használható legyen!
2021. jún. 22. 23:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, milyen állítás valós? Az hogy azonnal szállítható, költözhető? Hát ezt mi honnan a bánatból tudnánk??? Még ha a konkrét hirdetést linkelnéd talán, de nem így látatlanba...
2021. jún. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]

Számomra az állítás, hogy Extra négyévszakos szigetelés kétséges. Írtam neki, azt válaszolta, minden oldal alul felül 5 cm szigetelés Nem vitatom hogy ez meglehet. A kérdés,

elég ez hogy nyáron ne főjjek, télen meg ne fagyjak meg?

2021. jún. 23. 06:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Márpedig ebben nyáron megdöglesz a melegtől, télen pedig megfagysz a hidegtől. Persze vannak lehetőségek. Az egyik a klíma, a másik a fűtés.

Ja, meg sok-sok pénz az energiára amit elpocsékolsz.

2021. jún. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezek a mobilhazak par napos, esetleg hetes ideiglenes lakhatasra vannak kitalalva: nyaralonak, kempingbe, munkasszallasnak, nagyobb epitkezesekre, esemenyekre szolgalati pihenohelyisegnek, stb. Nyaron folyamatosan huteni, telen masszivan futeni kell, mert a szigetelese gyenge, igy elegge energiapazarlo.
2021. jún. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6/6 kérlek, szerinted mivel lehetne rajta javítani?
2021. jún. 23. 09:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmit. A privatod alapjan, miszerint te eleted vegen, evekre akarsz belekoltozni a lanyod kertjeben lazalmokat kergetsz. Nem jo megoldas, nem lehet ilyenben lakni hosszu tavon.
2021. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha jól látom ez szendvicspanel. Ha a legvékonyabb (6cm-es) panellal számolunk és 5cm-es szigeteléssel, akkor felér egy szigeteletlen porotherm 38-as téglával! Szóval azért annyira nem kritikusan sz-r a szendvicspanel, nem véletlen építenek belőle lakókonténereket, üzleteket. Az iparban használatos 160-as szendvicspanel az a porotherm38+20cm szigetelésnek felel meg!!!

Azzal lehetne rajta javítani, ha azt mondod, hogy az 5cm-es szigetelést azt kenje a hajára, és Te feldobsz rá egy 20cm-est, vagy ha vállalja, hogy azt rak rá, akkor legyen az! Felülről dobsz rá egy tetőt és a tetejét is szigeteled, vagy nem dobsz rá, csak szigeteled, majd arra van "ilyen" vastag fólia, amit lapostetők szigetelésénél szoktak alkalmazni, nem tudom mi a neve. Így könnyen kifűtöd télen, nyáron viszont kell klíma, de nem kell belepusztulni, klíma és a dolog megoldva, télen egyébként is egy ilyen kis konténert klímával simán kifűtesz, nyáron olcsón lehűtesz! Nem értem az előttem szólókat, de meggyőzhető vagyok...

Dolgoztam már ilyen házban, ami szendvicspanelból épült, a ház infrával volt fűtve télen, minimális fűtési költséggel volt olyan dög meleg, hogy dolgozni alig tudtam.

Azonban azt vedd figyelembe, hogy ez közel sincs kész, ezt (azon túl, hogy vizet, villanyt leszereled) belül még le kell kartonozni, mert így úgy néz ki, mint egy felvonulási épület. Kell egy szerkezetet építeni, ami mögött egyébként elférnek majd a csövek ill. kábelek, s ha már épült szerkezet, akkor oda még be lehet teríteni kőzetgyapotot!

2021. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Bőven elmarad a porotherm 38-tól az 5 cm szigetelőanyag szigetelése, ez kb a B30 kategória.
2021. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!