Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Betonalap (lábazat) hőszigetel...

Betonalap (lábazat) hőszigetelésénél lehet ugyanazt az EPS ragasztót használni, amivel a homlokzati falakat kenik, vagy csak az XPS ragasztó jó?

Figyelt kérdés

A kőműves (szigetelő) azt mondja, hogy nem szoktak különböző ragasztókat használni. Ugyanazzal a zsákos anyaggal ragasztják a lábazatra az XPS lapokat, mint amivel a falakra az EPS-t.

Ez tényleg jó így?

Nekem jó lenne, mert olcsóbb az EPS ragasztó, de ... nem fog leválni az XPS a lábazatról?



#EPS ragasztó #EPS ragasztó lábazathoz #EPS ragasztóval XPS ragasztása
2021. jún. 23. 06:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanazzal ragasztjuk, bár a gyártó már specifikál. Nyilván nem véletlen.
2021. jún. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Leginkább az érdekelne, hogy valós műszaki tartalombéli különbség van-e a kétféle ragasztó anyagában, várható élettartamában, stb., vagy inkább a gyártók üzleti érdekei lehetnek a háttérben.


Én nem lakóépülethez használnám, és nem is kifejezetten hőszigeteléshez.

A szomszéd ház szigetelésénél megmaradt EPS ragasztót venném át a szomszédtól, kedvezőbb áron mintha boltból vásárolnám. A szomszédnál a homlokzatra és a lábazatra is ugyanazt az EPS ragasztót használta a kőműves.


Én egy melléképület 50-60 cm-es földből kiálló lábazatát tapaszolnám, vakolnám le vele úgy, hogy üvegszövet hálót is tennék bele. A lábazatot anno több ütemben építették. Előttünk több tulaja is volt az ingatlannak.

Valami egységes megjelenést szeretnék adni a lábazatnak, amit a különböző részek egybedolgozásával gondoltam megoldani. Szóval szigetelés nem menne rá. Se EPS se XPS.


A szomszéd házat szigetelő kőműves szerint nyugodtan használhatom a homlokzati EPS ragasztót a lábazat vakolására is. Semmivel nem jelent nagyobb kockázatot, mintha lábazati vakolatot tennék rá.

Hihetek neki vagy csak szeretne besegíteni a szomszédnak, hogy sikerüljön megválnia a megmaradt anyagától?


A kérdésem az XPS-hez való használhatóság megtudakolása mellett elsősorban csak azért merült fel, mert érdekelne, hogy mennyire viselkedne másként az EPS ragasztó, ha nem homlokzaton, hanem talaj közeli környezetben használnám, olyan betonfelületen, ami esetleg alulról tud felszívni nedvességet. Meg csapódó eső is érheti.

2021. jún. 23. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Cement alapú anyag, semmi baja nem lesz a víztől. De amúgy nézz meg házakat, amiket beglettelnek, évekig állnak, és nem színezik le: a ragasztó fennmarad, max a színe változhat kicsit.
2021. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!