Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen vastag gerenda kell...

Milyen vastag gerenda kell egy 3x4 m-es előtetőhöz?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni a ház mellé egy kb. 3x4m-es előtetőt. Az egyik oldala értelemszerűen a házhoz lesz rögzítve, a másik két oszlopon állna. A tetejére plexit tennék.

Milyen vastag gerenda kell ehhez minimum?



2021. júl. 19. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
5x10-elég 70-80 cm-ként,ha csak plexi lesz a héjazat
2021. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Kérdezz meg legalább egy kőművest, vagy építész technikust, mérnököt.

A helyedben így tennék és nem kellene tartanod attól, hogy ok nélkül drágábban építkeztél, vagy fordítva, a szél nehogy alákapjon, a hó ne törje el. Nem csak a levegő és a konstrukció terhét kell ám kibírnia!!!

2021. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megkérdezhetsz akár építészmérnököt is. Ha szakit akarsz,akkor ácsot,vagy tetőfedőt kérdezz inkább. 3X4 m nem a Wembley stadion,és a szélnyírás sem kesz kritikus,mivel a házadhoz építed. A hóterhelés szintugy az utobbi havazásokat figyelembe véve. A héjazat önsúlya elhanyagolható,szerintem polikarbonát (lexan)lemezre gondoltál,nem plexire.1-es voltam,számtalan előtetőt,garázst, utólagos terasz,nyitottat,téliesítettet,tárolóhelyiségeket építettem.Szendvicspanel, vas,faszerkezet,ezek kombinációval,mindenféle tetőfedő anyaggal,bitumenes lemeztől a hullámpaláig,drótüvegtől az akrill lemezig.2dolgot szoktak elcseszni:túl,vagy alultervezni,egyik sem költséghatékony. (szerkezetlakatos vagyok,nem mai gyerek.)
2021. júl. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, polikarbonát tetőt szeretnék, bocs, hogy elírtam.
2021. júl. 20. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
sejtettem,a plxi drága,és nehezebb is.
2021. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Az 5 x 20 cm-es élére állítva nyilván elég.
2021. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6: 5x20? Ez biztos? Olyan létezik egyáltalán? Az első válaszoló szerint 5x10 is elég.
2021. aug. 28. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!