Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha nem írtam alá semmit,...

Ha nem írtam alá semmit, feljelenthet az építész tervező?

Figyelt kérdés
1 éve várok egy hozzáépítési tervre a tervezőtől ami még mindig nincs beadva, folyamatosan rossz terveket küld, nem a megbeszélteket, plusz elérhetetlen az ember. Elegem lett, írtam neki egy figyelmeztető levelet megkérdezve tőle hogy tudunk-e együttműködni és el tud-e készülni a terv az általam kért dolgok szerint x idő alatt... Nem válaszolt, nem hív, nem elérhető. Megírtam neki hogy akkor köszönöm szépen,keresek mást és szeretném itt lezárni az eddigieket. Erre egyből jött a válasz,elkezdett fenyegetőzni, mert hogy nem fizettem stb. Mik a jogaim? Nem szeretnék fizetni a "semmire". A tervek amiket küldözgetett, kb.köze nem volt a megbeszéltekhez, arról meg ne is beszéljümk hogy 1 éve várunk. Nem írtam alá semmit, nem írtunk semmilyen szerződést. Így tud engem jelenteni? Perelni? Akármi?
2021. júl. 27. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írásbeli szerződést kötöttetek? Noha jogilag elvileg létezik szóbeli szerződés is, te simán mondhatod, hogy a megbeszélt határidőre nem készült el a terv, tehát nem lehet költség igénye.
2021. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem kötöttünk írásbeli szerződést. A legelején nem beszéltünk határidőt, én elég tudatlanul a témában nem tudtam mire kell számítani majd pár hónap elteltével elkezdtem érdeklődni. Ekkor kezdődtek az ígergetések "mire jön a karácsony addigra kész lesz stb" majd később "jajj a kollégám szabadságon van, kevesen vagyunk, aztán a covid... Folyamatos ígérgetések stb. Aztán utánaolvastam a neten hogy egy ilyen tervnek azért 3 hónapon belül illik elkészülnie és így kapcsoltam hogy engem ez az ember totál hülyére vesz és leszarja az egészet. Néha küldött valamit, azt is rosszul, totál a megbeszéltek ellenkezőjeként stb.
2021. júl. 27. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Légy határozott. Mond meg neki, szedje össze magát, mostantól kap 1 hónapot hogy csináljon egy használható tervet, különben egy vasat sem kap. Ha kevesli az időt, akkor elköszönsz tőle. Te vagy az ügyfél.
2021. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2021. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem én ezzel az emberrel már szóba sem akarok állni. Nem pazarolnám tovább az időmet. Nem akarok mondani már semmit sem neki. Szeretném lezárni és keresni mást. Az ígergetés már így is folyamatosan ment. Nem tudta betartani 1 évig, ezek után sem menne neki. Ez egy link...
2021. júl. 27. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!