Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tudtok javasolni tervezőt,...

Tudtok javasolni tervezőt, aki tetőtérbeépítés-CSOK kombóban zsigeri szinten otthon van?

Figyelt kérdés
Tervezőt keresek egy tetőtérbeépítés megtervezéséhez, eddig nem sok sikerrel. Kecsekmét és vonzáskörzete lenne az ideális, de igazából utazni is hajlandó vagyok, ha lenne jó tervező messzebb. A segítséget előre is köszönöm!

2018. dec. 10. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy ilyen feladat szerintem egyetlen tervezőnek sem jelent gondot, mi is simán megcsinálnánk, viszont azért nem nagyon találsz rá tervezőt szerintem, mert egyszerűen nem éri meg senkinek foglalkozni vele. Sokat kell vele dolgozni és keveset lehet érte kérni, mindenki annyira tele van munkával, hogy nagyobb, jobb ár/érték arányú feladatokkal foglalkozik.


Messzebbről pedig nem érdemes tervezőt keresned, mert egy ekkora munkáért senki nem utazik. Oké, hogy te jönnél, de nekünk ki kell menni minimum 2x felmérni, 6-szor művezetni, plusz ügyet intézni szükség szerint. És sokan nem értik, hogy hogy képzeljük, hogy mondjuk 1 óra oda 1 óra visszaútra elkérünk mondjuk 60.000-et, ami tényleg irreális, de nekünk ez a mérnöki munkából kieső idő. Szóval nem tudnánk olyan tervezési díjat kérni, amit te elfogadnál, na meg nem is lenne képünk.


Szóval próbálj a közelben kicsi, kezdő irodát keresni. A Magyar építészkamara honlapján tudsz megyei szinten keresni, vannak elérhetőségek is. A CSOK senkit nem érdekel, az banki feladat, a tervezést nem befolyásolja.


Sok sikert és kitartást!

2018. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán látni ennyire korrekt választ, mint amit az 1-es írt, maximális tisztelet!
2018. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ez igaz minden területre manapság így az építőipar környékén. Mikor szólok a villanyszerelőmnek egy félórás munkáért vagy több hét mire ideér vagy esetleg megsajnál és ebédidőben mégis eljön. Gondolná az ember fél órára ötezer jó pénz. Nem így van neki kiesés egy ilyen meló. Komplett házak villanyát csinálja. Vagy épp kamerarendszert riasztót telepít. Gondolom legszivesebben fel se venném mikor hívom. Egyszer rábeszél hogy meg tudom én azt csinálni otthon amiért őt hívnám. Telefonon adta az instrukciókat. Végül is igaza volt megcsináltam
2018. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen erre gondoltam én is amit a kedves első írt. De reméltem hátha tud valaki egy említett kezdő vállalkozást, tervezőt. Köszönöm a hozzászólásokat!
2018. dec. 11. 06:49
 5/5 xswerdy ***** válasza:

elsőnek: a tervezést annyiban befolyásolhatja a CSOK, hogy új ingatlannak kell keletkeznie a tetőtérben. Gondolom, mindeközben a kérdező egyben akarja használni a házat, szóval olyasmit akar, hogy együtt is, külön is működjön a ház, és ne legyen idétlen sem ez a kettősség.


Ezt viszont bármelyik tervező meg tudja csinálni, úgyis minden régi ház egyedi, sokat nem jelent, ha csinált már hasonlót.

2018. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!