Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Én nem értem, világ életemben...

Én nem értem, világ életemben azt hittem a vályog a legjobb hőszigetelő. Miért a legrosszabbak a vályogházak?

Figyelt kérdés
[link]

2021. aug. 2. 09:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt állítottam, hogy hűvős, azt állítottam, hogy téglához képest hűvősebb... Értsd. Amikor téglában van 32 fok, akkor a vályogban van 27 vagy 28 max. Majdnem hetente járok le a nagyszülőkhöz vályogházba, csak tudom, hogy mit érzek. A #18-as pontjaiból egyébként az alacsony belmagasság stimmel, talán a kis ablakok is, de nem lőrésszerűen kicsik.
2021. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Mihez képest jó? A tömör téglához, terméskőhöz és a vasbetonhoz képest valóban jól hőszigtel a vályog. A fal vastagságának a növelésével nő a hőszigetelő képessége, így egy 180 cm vastag vályogfal már kielégíti a mai új házak főfalaira vonatkozó 0,24 W/m2K hőszigetelési követelményt is. Szem előtt tartandó, hogy legalább ilyen széességű alaptest is szükséges.


Akik nagy tömegű falazatot szeretnének, a jó a hőtároló képessége miatt azok többnyire nem a vályogban gondolkodnak, hanem mészhomok tégla, beton, vagy tömör tégla plusz hőszigetelésben.

A vályoggal az a probléma, hogy az alapanyag agyag a nedvesedéskor duzzad és plasztikussá válik, kiszáradáskor pedig ennek ellenkezőjét csinálja. Ha egy vízcső törés, egy beázás, egy rosszul kivitelezett utólagos hőszigetelés, egy meggyengült talajnedvesség elleni szigetelés, vagy egy felhőszakadás életveszélyessé tud tenni egy házat, az finoman szólva nem a szerencse záloga.


Megjegyzés: Egy építkezés összes költségeihez viszonyítva 10% alatt van a tégla ára.

2021. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk vályog haz van es van bent légkondi, mert meglehet főni, hiába a 60cms falvastagság.
2021. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!