Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Amennyiben egy tetőszerkezet...

Amennyiben egy tetőszerkezet nem szabályszerűen van megépitve akkor arról kijelenthető az is, hogy nincsen megfelelő műszaki állapotban?

Figyelt kérdés

#Haztető
2021. aug. 5. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a tető még áll és ellátja a feladatát, csak nem szabályszerű, attól még működőképes.
2021. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha ráadásul csak éppen hogy betölti a funkcióját?
2021. aug. 5. 16:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Statikus megvizsgálja és megmondja, hogy milyen állapotban van. Műszakilag még lehet jó, így láttatlanból nem tudjuk megmondani. Milyen szabálytalanságok vannak? Nem a nagykönyv szerint épült?
2021. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vásároltam egy ingatlant és a terv az volt, hogy a tetőtér be lesz építve. A megtekintéskor jónak tűnt a tető. Megkerestem egy mérnök irodát, hogy a munkálatokkal ne legyen gond, meg hogy minden szakszerűen történjen. A mérnők egyben szakértő is, és amikor meglátta a tetőszerkezetet a fejét fogta. Megállapította, hogy a tetőszerkezet már a megépítéskor sem volt szabályos kialakítású a csatlakozási lapolási csomópontok nem szabályszerűek és a gerendák egy része nem hasáb, hanem kör keresztmetszetű. Álláspontja szerint a tető ebben eben a formában éppen hogy betölti a funkcióját. Kijelenthető hogy az egész tető cserére szorul.
2021. aug. 5. 17:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Alighanem a "szekértő" sokat akar keresni a tervdokumentáció kidolgozásáért.

Netán a rokona lesz a kivitelező?

2021. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kivitelezőre vonatkozóan meg csak ajánlatokat kértem, de arra nem számoltam hogy az egész tető cserére szorul. Kérdés hogy esetleg az eladót terheli e valamilyen felelősség?
2021. aug. 5. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szarufak meg gerendak nalam is tobb helyen felig ronk fabol vannak. Volt statikus. Nem serelmezte. 30 eve valszeg ez rendben volt.
2021. aug. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van az a tető, csak a te céljaidra nem alkalmasak. Nem terhelhető és beépíthető, régi házaknál elég gyakori volt, hogy nem 15x15 cm gerendát raktak pl, sokkal egyszerűbb és olcsóbb volt egy egyenes oszlop fát berakni.
2021. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!