Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Adott egy évekkel ezelőtt...

Adott egy évekkel ezelőtt épített ház, aminek az alapja, főfalai és tetőszerkezete készen van. A tetőszerkezet teljes egészében tönkrement, cserére szorul. A kérdésem viszont arra vonatkozik, ha az alap és a főfalak rendben vannak, érdemes-e..?

Figyelt kérdés

...belefogni a felújításba? Egy teljes generálkivitelézs esetén mekkora költséggel jár az alap és a főfalak elkészítése százalékos arányban a többi költséghez?

Lenne lehetőség üres telket is venni, nem tudom melyik a jobb számunkra.



2021. ápr. 18. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Egy szakértö a helyszinen meg tudja nézni, mi a neten keresztül nem
2021. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nézz ki egy kivitelezőt és beszéld meg vele. Ha drága, nézz másik, harmadik után és dönts. Jó, ha valahol megnézheted a munkájukat, illetve beszélsz olyannal, akinél dolgoztak (referencia).
2021. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt cserepezve, akkor szerintem a falak is szétfagytak már.
2021. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ha ez érdekel az alap és a falak felhúzása egy ici pici része egy ház felépítésének anyagiak tekintetében. Százalékban nem tudom de az össz költséghez képest nem sok. Pont a szomszédban van volt egy ház kb 40 éve állt így alap falak tető. Tető kuka. De ezt csak összegányolták eladásra. A tetőt cserélni kellett volna de csak toldozták. Megerősítették. Itt falun nem tudom mennyire érte ez meg befektetésnek eladásra mert szerintem így is rengetegbe volt. Szóval ha a tető is cserés olyan rettentő sokat nem spórolsz.
2021. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ami már "készen van", arra nem kell pénzt költeni. Nem is értem a probléma mibenlétét.
2021. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Akkor elmagyarázo ma probléma mibelétét. Megépült az alap, falak, tetőszerkezet. Ebből a tetőszerkezet tönkre ment, így maradt az alap, falak. Namost erre még rengeteget kell költeni. Tételezzük föl hogy telek árban meg lehet venni így, ez tök jól hangzik, több milliót spórol az alapon és a falakon. Csak mire mindent megcsinál, ez a több milliós különbség (legyen mondjuk 5 millió) azt fogja jelenteni, hogy lesz 47 millióba a ház, és ugyanezt a nulláról felépíteni 52 millió. Ez a különbség pedig nem biztos hogy megéri azt, hogy 1. Korábban épült, látszólag jó, de belül kitudja milyen az lapozás, ki tudja mennyit amortizálódtott a falak szerkezet (rendes tető, vakoalt valószínűleg nem volt rajta) 2. Nem teljesen az ő igényeiknek megfelelő a kialakítás, elrendezés. A semmihez képest nagy pénz az alap és afalak ára, de mondjuk a telejs költség 10%-a, úgy már nem annyira sok.
2021. ápr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
És az alap vízszigetelése is kérdéses milyen álapotban van
2021. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!