Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell szakszerűen...

Hogyan kell szakszerűen felrakni egy zsalukőkerítésre a fedlapot?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az oszlopok, ill. a lábazat burkolt szélességétől legalább 3cm-re kell legyen a vizor, ennélfogva legalább 4-5cm-el nyúljon túl rajta. Vagyis egy 30*30-as oszlopra, oldalanként 1cm burkolással (Delap) legalább 40*40-es fedlap kell. Így számolva a kerítés közökben a 20-as zsalukő esetében pedig legalább 30cm széles.


Arra lennék kíváncsi, hogy maga a felhelyezés hogyan zajlik?

Veszek egy jó minőségű flexibilis fagyálló ragasztót, kb. 1-2 cm vastagon felhordom a felületre, (vagy inkább vastagabban kicsit, hogy a felesleget oldalt kinyomva, biztosan teljes felületen üljön meg a fedlap) és bele ültetem a fedlapot. Kiszintezem, hogy egyenesen fusson, és ennyi?


Hogyan érdemes a kerítés közök kiosztását végezni?

Kimérem a kerítés középpontját, és oda teszem a kb 60cm hosszú fedlap közepét, majd két oldalra haladva rakom tovább, és az oszlopnál vizes vágóval méretre szabom? Az oszlopnál gondolom kell némi dilatációs rést hagyni. Vagyis nem nekifeszíteni a fedlapot. Ha így van, mekkora legyen ez a rés? Fél centi, egy centi?


Ez lenne az első, amit csinálok. Azért magam akarom csinálni, mert egyrészt a gatyám is ráment erre a kerítésre, másrészt azok, aki miatt rá ment a gatyám, vagyis a szakik (különösen a kőműves, de a villanyszerelő a lakatos és a kapus is) amellett hogy egy vagyont kértek, de még pocsék munkát is végeztek. És ha már nem tökéletes, legalább ne költsek erre is egy vagyont.

Gondolom megértitek a motivációm, miért vágok annak ellenére is bele, hogy nem csináltam, és nem is láttam még hogy csinálják.


Köszönöm a segítő válaszaitokat előre is. :)



2021. aug. 6. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Keraflex S1 ragasztó, de itt az utcában egy srác fújható ragasztóhabbal tettel fel, a mai napig fent van.

[link]


Kis faékek legyenek nálad, azzal be tudod állítani a hézagokat.

Érdemes leporolni, bevizezni a felületet ragasztás előtt.

2021. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A ragasztott rés legyen minnél kisebb.
2021. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válasz.

Tényleg, a purhab eszembe sem jutott. :) Pedig jó ötlet.

Mivel a kőművesnek nem sikerült teljesen vízszintbe hozni a kerítésközök lábazatát, és szintezni kell rajta. Ezért gondoltam első körben a ragasztóra.


Nem tudom, hogy mindkét választ tőled kaptam e, és a "A ragasztott rés legyen minnél kisebb"-et nem teljesen értem, mire gondolsz?

A lábazati zsalukő teteje, és a kerítés fedlap alja között legyen minél kisebb, vagy a fedlapok élei között legyen minél keskenyebb, azaz a fedlapok éleit ragasztás nélkül toljam össze?


Köszönöm még egyszer a hasznos válaszod :)

2021. aug. 6. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak vigyázz, mert a "púrhab" alatt mindenki azt a dagadó sárga habot érti. A ragasztó hab nem egyenlő a purhabbal. Illeszd össze a köveket, aztán nyomd ki a réseket színtelen szilóval. Én nem küzdenék vele olyan sokat.
2021. aug. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, jogos. Nem ugyanaz a kettő.

Gondoltam arra is, hogy egyszerűen kihagyom a fedlapot.

És a tetejét az oszlopnak és a kerítésköz lábazatzának csak szimplán leburkolom delap-al ( [link]

Költséghatékony, és szerintem jól is nézne ki szerintem. Valahogy így:

[link]

[link]


Vagy ezt inkább felejtsem el, és maradjak a fedlapnál, kerül amibe kerül?

2021. aug. 6. 22:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Fedlap, jó lesz az.
2021. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, biztos hogy jobb lenne. Nem is kérdés.

Viszont ahogy számoltam, 80-90ezerből jönne ki talán. Úgy, hogy én rakom fel.

és a fal burkolat még ez után jönne. Ami megint lenne vagy 100-120....


És már minden forint fáj. Tényleg lenullázott ez a kerítés! :(

2021. aug. 6. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!