Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csempézett/kibetonozottnál...

Csempézett/kibetonozottnál lehet olcsóbban kerti medencét kialakítani? Rendkívül erős tó fóliával esetleg? V. még ehhez is nem árt (v. muszáj?) betonozott üreg? Őszintén bármilyen megoldás érdekel! Időnként 4-11 lurkó pancsolását kell(ene) ki bírnia.

Figyelt kérdés

Alkalmanként 4-11 gyermeket kell(ene) viselnie szakadás/sérülés nélkül (5 és 12 év közötti korosztály) egy kb. 10-12 méter hosszú, 5-7 méter széles, maximum 100-130 cm mély kerti medencének.


Mégvalami:


Kisebb (véletlenül sem nagy! :) gyerekek miatt tényleg csak kicsi, 10-15 cm magas) hullámokat milyen eszközökkel lehet(ne) kelteni? Vagy hol tudnék hullámkeltő gépeknek utánanézni - milyen keresőszavakkal érdemes?

(De ez már csak egy másodlagos szempont, csupán egy ötlet.)



2021. aug. 15. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy ez egy igen drágán megépíthető,

és igen drágán tisztán tartható medence lenne??!

2021. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Strandot akarsz nyitni??
2021. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Fóliával olcsóbb vízhatlanná tenni . De betonozni is kell. Sokbs lesz. De hogy kristály tisztán tartsd az meg főleg. Vannak clgek akik fmrdőtó építéssel foglalkoznak. Egy két milláért biztos megcsinálják.
2021. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kettes: a kiírás leírásából kihámozhattad volna magadtól is, hogy valószínűleg a kérdező családjához eddig is jártak ezek a gyerekek pancsolni, csak az kisebb medence volt és nem mélyített, hanem földre fektetett. Csupán a költözéssel szeretnénk egy szintet lépni.

5x10-es medence (pláne a mai világban már) nem nagy. Nyilván ahhoz, ami eddig volt, ahhoz képest természetesen kétszer nagyobb.


Hármas: az utolsó előtti mondhatod azt le tudnád ismét írni? Ne haragudj, de nem igazán kivehető, hogy ezek a cégek minek az építésével foglalkoznak?


Illetve: akkor azt írod, hogy kiásással, betonozással és egy erős tó fóliával már két millió forint körül egy ilyen medence elkészülhetne?

2021. aug. 15. 22:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Polilropilén vagy üvegszál erősítésű medence testet mondanék gépészettel.

Néztem you tube videókat is amiben elég egy fém oldalfalat összerakni és az aljzatot homokkal kialakítani majd ebbe megy a medence fólia.

Itthon nem tudom hogy rendelkezésre áll e ez a technológia.

Létezik ellenáramoltató a hullámok keltéséhez.

Minden csak pénz kérdése.

2021. aug. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Bocs elgépeltem. Szóval vannak cégek amelyek ilyen fürdőtavakat csinálnak
2021. aug. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az ellenáramoltatókra - jellemzőikre és az áraikra - hogyan, milyen keresőszavakkal érdemes rákeresnem?


"Néztem YouTube videókat is amiben elég egy fém oldalfalat összerakni és az aljzatot homokkal kialakítani majd ebbe megy a medence fólia."


Ezzel a megoldással olcsóbban jönne ki (és ahogy írtam fent: viselné a sok gyermek lubickolásait, elevenségeit is) egy 5(7) m x 10 m x 1,3 m-es földbe ásott medence - szemben egy betonacél szerkezettel, plusz hozzá még csempékkel?

2021. aug. 16. 09:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Utánanézek a fürdőtavaknak is.
2021. aug. 16. 09:17
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

"5x10-es medence (pláne a mai világban már) nem nagy"

"10-12 méter hosszú, 5-7 méter széles, maximum 100-130"


Tehát merjünk nagyot álmodni:

12m x 7m x 1,3m = 109,2 m3

Tehát egy kb. 110 m3-es medencét szeretnél?!

+ egy hullámoztató gépészetet?!


Ez alsó hangon is 20 millió felett van, normálisan és TARTÓSAN megépítve.


Szóval megy itt az arctalan nagyzolás, holott valószínűleg már attól sírva fakadnál, ha kijönne majd a havi vízszámlád.

Pláne, ha majd bezöldül és már csak az időnkénti vízcsere segít...

A szükséges gépészetről, kemikáliákról, téliesítési költségekről és egyéb mindennapi üzemeltetési költségekről már nem is beszélve.


Bocs azt elfelejtettem, hogy itt a gyíkon mindenki minimum milliárdos.

Na csááá!

2021. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Te nagyon kedves, csupaszív, emberbarát ferfiú... Megkérdezhetem, ha ennyire zavar mások helyzete (vagy jelen esetben még a kérdése is), akkor miért nem állsz szó nélkül tovább?


Ha engem valami ennyire taszít, vagy ha nem tudok XY feltevésével egyetérteni én messze elkerülöm.


De hát ez ÉN vagyok.


Hát szevasz! :))


Ui.: tehát akkor az eddigi 5x7x0.9-es medencénkben a másik háznál nem is mártóztunk meg soha, hiszen (egyedül szerinted) az is csupán egy illúzió volt?


Pedig nekünk olyan valóságosnak tűnt... :DDD

2021. aug. 16. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!