Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van olyan biztonsági ajtó ami...

Van olyan biztonsági ajtó ami nem purhabbal hanem betonnal rögzített keretes?

Figyelt kérdés
Van, olyan magyar gyártmányú vagy nyugati és nem lemezes csak hanem rácsszerkezetet is tartalmazó biztonsági ajtót, ami meg is fizethető? Panel társasházba lenne, magánlakáshoz!

2021. szept. 16. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi pár éve körüljártuk a témát és csak a hisec ajtót, meg a számunkra megfizethetetlen nívót találtuk. És rátaláltunk a mega ajtóra, amiben nem csalódtunk. 200 alatt volt beszereléssel. Van vagy 70 kg, masszív, fém keretes, nem jön be a hang a lépcsőházból. Igaz pur habbal van rögzítve, meg jópár csavarral a falba. Ők azt mondták, hogy egy betörő hamarabb áll neki a falat kibontani, mint az ajtót feltörni. Megadoor.hu
2021. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtót nem betonnal rögzítik, hanem csavarokkal, acéltüskékkel a falba. A pur csak kitöltő,

Egyszerűen rákeresel, és amit találsz, az van.

A fent említetteket ismerem én is.

2021. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Panelban nem fogja a betörő szétverni az ajtót, mert az egész ház zengene tőle, így bőven elég a legolcsóbb ajtó is. Ráadásul minek s kínlódjon vele, ha pillanatok alatt kinyitja a zárat hang nélkül?

Inkább a jobb minőségű zárbetét a lényeg.

Kínából vettem 4000ft-ért zárnyitó készletet és minimális gyakorlással az itthoni elzet zárbetétekés simán kinyitottam úgy hogy nem vagyok gyakorlott és csak kíváncsiságból vettem. De ha megnézed rengeteg videó van hogy nyissák ki.

Például:

https://www.youtube.com/watch?v=8xUOuxujvTE

https://www.youtube.com/watch?v=o20zt_3exG0

Szóval inkább jobb minőségű zárat vegyél.

2021. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy hi-sec ajtót, beépítés után kifújod a tokot, küszöböt purhabbal, hogy ne tudjon lapulni. Aztán a 2 zárbetétet kicseréleg egy erős középkategóriásra.
2021. szept. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Nem is tudom honnan kezdjem,de megpróbálom leírni a mondandómat.


Az ajtós ismerősömmel illetve idegen ajtósokkal akikkel beszélgettem mondták,hogy rengeteg HiSec-es,TerraSec-es meg ilyen Sec,olyan Sec-es ajtókat százával szedik ki mert az esetek 95%-ában betörtek a maradèk 5%-ban meg nem voltak az ajtóval egyèb technikai szempontok alapján megelégedve,ès hozzátették,hogy panelban,társasházban ugyan ùgy feltörik az ajtót mint a családi házaknál.Arra is érdemes kitérni,hogy ezeknek az ajtóknak a többségében ugyan az a zár van (tömeggyártás) és sok esetben a betörők a másik ilyen ajtóhoz kapott kulccsal jutottak be egy másik ajtón illetve gond nélkül kifeszítik feszítővassal( ès van olyan eset is amikor konzervnyitóval kaptak szét egy HiSec-es ajtót)Ezekkel az ajtókkal a legnagyobb baj az,hogy a hőszigetelésük is tropa,reklámozzák itt,hogy micsoda hőszigetelése van ezeknek az ajtóknak, de maga az ajtószárnyban van 5cm kőzetgyapot a két oldalán meg 1,5-2mm-es acèllemez,ès a keret egyáltalán nincs hőszigetelve.És panaszkodnak,hogy hùz az ajtó meg a párát törölgedik az ajtóról

Egy csomó negatívumot lehetne említeni az a szomorù helyzet.


Ezek az ajtók beépítèssel 300.000-350.000 körül szoktak lenni. Egy alap NÍVÓ ajtó 450.00 Ft ès határ a csillagos ég.


NÍVÓ:


[link]


Tudsz ajtót tervezni meg kalkulálni is ^^^



UI: Van,olyan kereskedő aki külföldről 25.000 Ft/ konténerért kapja ezeket a "magas" minőségű ajtókat.És "akciósan" odaadja darabját 100.000 Ft-ért


Csak a NIVÓ!

2021. szept. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Persze jó a nívó. Ha van rá lehetőség azt.

Sok olyant ismerek akiknek 10-20 éves hibátlan kínai ajtóik vannak. Eddig csak betét serét hallottam.

Szigetelni jól szigetel, nekünk szinte semmi sem hallatszik be a lépcsőházból, és nem párásodik, jól zár. A hajtogatott tokot kifújtam purral, hogy stabil legyen, ne lehessen könnyen lapítani. A betét pedig egyértelműen csere, mert a kínai zárbetét semmit sem ér.

A kilicsnél viszont az erősebbet, pajzsossat kell kérni, mert a sima az 1 év alatt törik( sok helyről hallom).

A konzervnyitós a youtubon van.

2021. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Hisec és Nivó nem érdekel de a drágábbak 400 felett vannak! Erre a célra olyan 250-300 szánnák de kompletten! Sajnos ilyen árban nem kaptam ajánlatokat! Kaptam 475-875 között! Biztos van magyar kis cég aki tisztességes áron jó ajtókat épít be de én nem ismerek ilyet! Megy egyszer köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 17. 17:44
 8/15 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy a nívó minősített, és adja hozzá a papírt. Egy zár és zárbetét ide már nem olcsó, és a sok vas anyag sem, és a munkaóra sem kevés. Mivel mindez egyedi, így nem is Lesz olcsóbb.

Talán a "Pista bá"összetákol egyet egy sufniba, de abból nem lesz rendes ajtó sosem, főleg nem biztonsági.

Azér a pénzér normál ajtót kapsz.

2021. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy jó minőségű műanyag ajtó praktikussabb. Erősített Roto vasalat, alu küszöbbel, min 80 mm tok. Jobban hang szigetel, nem csapodik ki rajta a pára. Oldalanként 4-4 csavarral rögzíteni kell azt kész. A hozzá kapot cilinder zárat pedig eldobod és veszel elzett vagy abus zárat.

pl: [link]


Amúgy meg mindegy mint veszel, ha egy profi be akar menni, az be is megy.

2021. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

A műanyagokat szokás kiégetni behatoláskor. Nem bajlódnak a zárral.

Vannak jóval drágább kivitelűek; tábla lemzan az ajtók belselyébe építve a kiégetés ellen.

2021. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!