Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha sötétbarna látszó valódi...

Ha sötétbarna látszó valódi FA gerendázatot szeretne a családunk nyolc méter szélességben födémként a jövőre épülő melléképületben beépíttetni (majd arra jön egy emelet, hálószobáknak) milyen lehetőségeink lehetnek? BSH ragasztásai... Befejezés lent.

Figyelt kérdés

BSH csúnya (nekünk csúnya) ragasztásai mennyire tűntethetőek el egységes barnára festéssel? Mintha ezek a rétegragasztott járható/teherviselő gerendák egyetlen szálfáknak tűnnének?


Vagy (mint régen évszázadokkal ezelőtt középkori kastélyokban, hiszen ezt a hatást kívánjuk egyébként is elérni) milyen nyolc méter hosszban, természetesen alátámasztás nelkül, teherviselésre képes vaskos szál-gerendákat lehet kapni, vagy külön kérésre rendeltetni?


(Melléképületünk (belső) szélessége nyolc méter, (úgyszint belső) hossza a teremnek tizenkét méter.)


Köszönök minden használható választ.



2021. szept. 18. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha barnára festés alatt valóban festésre gondolsz, és nem lakkozásra, lazúrozásra vagy egyéb (részlegesen) átlátszó felületkezelésre, akkor teljesen eltünteti.
2021. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gerenda méretezését kiszámoltatod egy statikussal, aztán elmész egy fatelepre ahol rönkfeldolgozással is foglalkoznak és kivágatod a gerendákat.
2021. szept. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor lehet még manapság is (éppen úgy ahogy régen tették) egyetlen szál fából kivágattatni nyolc-kilenc méter hosszú, alátámasztás nélküli, szál-gerendákat (miután a statikus kiszámolta a minimális szükséges méretét) tüzép-telepeken, hogy arra nyugodtan mehessen egyetlen, de járható/beépíthető emelet?
2021. szept. 19. 12:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Vagy ma már CSAK a rétegragasztott BSH gerendák maradnak látszó gerendáknak?
2021. szept. 19. 12:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag bármekkora méretben tudsz csináltatni egy szál fából készült gerendákat, csak pénz kérdése. De ne lepődj meg ha a ragasztotthoz képest jóval drágább lesz.
2021. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm! Így akkor a sötétbarnára festett (nem lazúrozott) BSH (talán) jó alternatíva marad.
2021. szept. 19. 13:17
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
9 métert nem fogsz tudni áthidalni alátámasztás nélkül úgy hogy azon még lesz egy emelet is. Az nem fog menni. Túl sok a 8-9 méter.
2021. szept. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Világos. Évszazadokon át (direkt írtam is, de sikerült teljesen átsiklanod felette) meg tudták oldani csupán szál gerendákból a nyolc méteres távot (úgy, hogy emelet vagy, emeletek is voltak felette/rajta), de a mai modern korban, amiben már borzasztóan erős rétegragasztott gerendákat is feltaláltak már, ebben a modern korban (szerinted) nem lehet.....


Most fog jönni az M-Gerenda, "csak" ezzel meg az az óriási baj, hogy látszó gerendának nem lehet használni, szemben a hangulatos és szép, igényes sötétbarnára festett természetes hatású fával.

2021. szept. 21. 11:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet valamit félreértek, vagy félreértelmezek, én úgy tudom, hogy régen is max 5 métert hidaltak át alátámasztás nélkül, azért is voltak a hátak keskenyebbek és hosszabbak. De mondom lehet én értek félre valamit, nem vagyok építész.
2021. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem már meg is van hol lehet a gond! Nálam ez értelemszerű, nálad nem biztos, hogy (nagy termek említésekor ez) automatikusan jön, így én kérek utólag elnézést.


Nyolc, kilenc, tíz méter széles (és ezektől jóval hosszabb) termek palotában, illetve a paloták megjelenés előtt kastélyokban voltak, nem egy, nem tíz, nem száz palotában és kastélyban vannak ilyen széles termek. Akkoriban még nem volt M-Gerenda, sem egyéb modern termék, csak fák voltak és ezek fölött sokszor még emelet, vagy akár emeletek is.


E(ezek)miatt a kiírás.

2021. szept. 21. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!