Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A régi "kötelezően" sötétbarná...

A régi "kötelezően" sötétbarnára festett nyaraló-faházakat hogy lehet átfesteni fehérre, vagy natúrra?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy az összes 70-es-80-as évek-béli típusfaház miért kötelezően ilyen sötétbarna. Napon melegszik, mint a hétszentség.

Mennyire csiszolgató le róla ez a barnaság, vagy nagyon mélye beleette magát?

Mert félő, hogy átütne mindenen.



2013. jún. 15. 12:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha átcsiszolod és veszel fára is alkalmazható fehér festéket, akkor azzal simán le tudod festeni.

Mi most felújítunk egy 60-as években épült házat. Ablakcserére nem volt most pénzünk (mert fát szeretnénk, nem műanyagot), ezért csak a régi ablakokat festettük át. Kívülről ocsmány barna volt mindegyik, lecsiszoltuk (amennyire nem extra nagy energiabefektetéssel lehetett), fehér Trinát alapozófestékkel festettük, tök szépen takart már az 1 réteg is. Szerintem még egy réteg fehérrel végképp semmi nem látszódott volna át, csak mi második rétegnek zöldet tettünk fel.

Szóval ilyesmivel lehet próbálkozni, de mindenképpen festék kell szerintem, faszínű lazúr nem hiszem, hogy takarná. Ha fehérre fested, akkor jó kis skandináv hatást lehet elérni. :)

2013. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!