Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építésű házaknál miért...

Új építésű házaknál miért nincsenek vegyes vagy fatüzelésű kazánok? Gázcirkót vagy ahol van termálfűtést építenek ki, az meg nem ad annyi meleget.

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 16:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
54%

A kérdező most arról akar meggyőzni másokat, hogy lóháton mennyire jobb közlekedni, hiszem autóval nem lehet bemenni a csalitosba, nem kell olajat cserélni a lovon, nem kell műszakiztatni.

Persze az hogy autóval 5x gyorsabban haladsz és nem kell naponta csutakolni, teljesen ignorálja.

Nincs ezzel baj kérdező, csináld, a te döntésed, de nem kell a hittérítés.

2021. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Amikor kiírtam a kérdést, tényleg érdekelt hogy miért van mellőzve a kazán, de most már látom az okokat. Régen több mindent megcsináltak a férfiak otthon, nem szamitották fel a saját óradíjukat mert maguknak csinálták. Én is megtehetném anyagilag hogy forgatom a kapcsolót és várom a meleget, nálam ez a filing hogy lobog a tűz, nem mérhető mással.
2021. szept. 28. 10:08
 23/35 mindentudó99 ***** válasza:
78%
#17-es te miről beszélsz? Tisztán fatüzelésről szólt a kérdés hogy magadnak dolgozod fel . Mikor leírom 7-10 nap munka még én vagyok a hülye. Rögtön előjössz azzal hogy nem is úgy van brikettet is veszel. Akkor ha nem tisztán fával fűtesz amit magad dolgozol fel akkor nem kell itt verni a melled hogy más miért nem azzal tüzel. Hogy évi monjuk 2-3 köb fát feldolgozol az semmi. Puha fából kell minimum 13 erdei köb . 7-10 nap elrendezni két embernek. Ha az évi tüzelődet egyedül kellene feldolgoznod 5 napra blrelni hasítót ötvenezerért akkor mindját kissebb mellénnyel lennél.
2021. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor picit számoljunk.


1 m3 földgáz fűtőértéke kb. 34 MJ, ezt kb. 100 Ft-ért lehet megkapni a szolgáltatótól ~ 3 Ft/MJ -ra jön ki.


1 m3 fa (kemény fa, légszáraz 2 éves, 650 kg) kb. 9750 MJ. 45000 Ft hasogatva, számlával, fuvarral ~ 4,6 Ft/MJ


1 m3 rönk (kemény fa, száraz 2 éves saját magad hasogatod) 35000 Ft, 3,5 Ft/MJ


/Idei friss fával nem is számolok, mert hiszen nem 15MJ/kg, hanem csak 6-8 MJ/kg a fűtőértéke, masszív pénzkidobás első télen eltüzelni/


Kérdés van-e még?

2021. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

45000Ft köbmérete a fának felétek?! Jesszus! :O

Akkor ott tényleg nem éri meg fával fűteni. Nálunk majdnem a fele. És nem a "tesóktól okosba", hanem erdészettől számlával, fuvarlevéllel.

2021. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

23as pont azért írtam a brikettet mert nálunk nem csak fatüzelés van, de azt is meg kell rakni, és milyen élmény mikor ropog a tűz!

Nem kell annyi fa koránt sem amennyit írsz. Dehogy kell 2 hétig vágni, vagy 5 napig hasítóval, nem kicsit túlzás.

2021. szept. 28. 20:06
 27/35 A kérdező kommentje:
Nem csak venni lehet, meg tesóktól. A környéken kivágtak egy csomó fát, el lehetett vinni aki akarja, nagyon sokat elhoztunk. Meg lehet ismerősöktől kapni deszkát, gerendát. Aki akar tud szerezni.
2021. szept. 28. 20:12
 28/35 A kérdező kommentje:
Hasogatva, számlával, fuvarral... Na itt tudnál spórolni, egyikért se kell fizetni.
2021. szept. 28. 20:14
 29/35 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A kérsésben és utána szó nem volt brikettről. Azt mondtad magad dolgozod fel. Most meg már brikettezel. Olyanról ne vitatkozz amit még nem is csinltál soha. Sőt másokat se bíztogass rá ha még te magad se csinálod. Majd ha egy évi tüzelőt magad dolgozol fel pláne bérelt géppel akkor rájössz meddig tart és mennyibe kerül.
2021. szept. 29. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 mindentudó99 ***** válasza:
100%
De nekem egyébként mindegy mivel fűtesz csak olyanról ne oszd az észt amit te magad se csinálsz
2021. szept. 29. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!