Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Panel lakás bejárati ajtaja...

Panel lakás bejárati ajtaja elé rácsot szereltetnék fel. Milyen legyen a zárbetét?

Figyelt kérdés

Több mestert is felhívtam, érdeklődtem a rácsokról és kérdeztem milyen zárbetétet tudnak ajánlani. Eddig mindegyik néhány ezer forintos zárbetétet ajánlott, mert hogy ők ezekkel dolgoznak és ez biztonságos és jó.

Felsorolnám: Portál zár Ambo, ABUS D6, Kéttolú ELZETT X6, stb.

Sajnos én nem értek hozzá. Interneten megnéztem és nekem úgy tűnik, hogy ezek olcsó zárak. Nyilván nem fogom megvenni a legdrágábbat, de a legolcsóbbat sem szeretném.

Ezen kívül: legtöbben a "kampós" zárat javasolják. Az egyik mester pedig azt mondta, hogy nincs jelentősége, hogy kampós-e vagy nem. Kinek van igaza?

Ha valaki tud megbízható céget, amelyiktől érdemes megrendelni a rácsot, kérném szépen, hogy írja le.

Még valami: tegnap itt járt nálam egy "mester" és adott egy árajánlatot: 460 ezer forintra! Sima ajtórács, vastag ráccsal + Mottura zárbetét. Ő volt egyébként az egyetlen, aki másmilyen típusú zárbetétet ajánlott. Értem én, hogy a Mottura zárbetét jó, de a 460 ezer forintos végösszeg azért túlzás.



2021. szept. 29. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Anyagárak 2x 3x annyi mint 2020ban . Pepecs meló , plusz a munkadíjak is emelkedtek de minden , ebben elértük a nyugatot ... Pest megye tudok egy szakit korrekt referenciás , neten is ott van .
2021. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Kérd a legolcsóbb zárral. 5 perc kicserélni, kell hozzá 1 darab csavarhúzó.
2021. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
2# nem a zárbetét ami itt húzós .
2021. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1-es: Meg tudod nekem írni a szakember adatait?


Egyébként, tudom, hogy minden drágult, de érdekes, hogy az egyik 460 ezer forintot kér, a másik 187 ezret, a harmadik 246 ezret, a negyedik 116 ezret.... :-))


Nekem a mester megbízhatósága fontos.

2021. szept. 29. 16:20
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

A brutális rács pont annyit ér, mint a zár ami bele van téve.

Nincs olyan zár, amit 5 perc alatt ne nyitna ki egy “szakember”, ezért ez a rácsdolog teljesen felesleges!

Elvileg tűzrendészetileg nem isengedélyezett, még közvetlenül az ajtód előtt sem.

Tetess egy megbízható, megerősített, komoly záras bejárati ajtót, a rácsot meg nyugodtan felejtsd el!

Legalább nem sülsz ropogósra tűz esetén, vagy ki tudsz jutni, ha rosszul vagy!

2021. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Szereltess riasztót, többre mész vele!
2021. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Riasztó szhaŕrt sem ér . Acél biztonsagi ajtó vagy hevederzár az igen hatásos .
2021. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

#7

Azért egy panelben ha visitozik egy riasztó, nincs az a betörő, amelyik el nem pucol. Amellett 5-en dugják ki a fejüket.

2021. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Elvileg , ha otthon vannak ha érdekli őket és gyorsak , ha jó viszonyban vannak . Kit izgat ha kidugja fejét bárki ? Ezeket nem érdekli , ha nem egyedül van maszkot visel még letámadják .
2021. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

5-ös, ez nem ellentmondásos:


- Nincs olyan zár, amit 5 perc alatt ne nyitna ki egy “szakember”...


- Tetess egy megbízható, megerősített, komoly záras bejárati ajtót...


Most akkor mi van? Minden zár max. öt perces? Akkor a komoly zár is az vagy nem??

2021. szept. 29. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!