Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Panel lakás bejárati ajtaja...

Panel lakás bejárati ajtaja elé rácsot szereltetnék fel. Milyen legyen a zárbetét?

Figyelt kérdés

Több mestert is felhívtam, érdeklődtem a rácsokról és kérdeztem milyen zárbetétet tudnak ajánlani. Eddig mindegyik néhány ezer forintos zárbetétet ajánlott, mert hogy ők ezekkel dolgoznak és ez biztonságos és jó.

Felsorolnám: Portál zár Ambo, ABUS D6, Kéttolú ELZETT X6, stb.

Sajnos én nem értek hozzá. Interneten megnéztem és nekem úgy tűnik, hogy ezek olcsó zárak. Nyilván nem fogom megvenni a legdrágábbat, de a legolcsóbbat sem szeretném.

Ezen kívül: legtöbben a "kampós" zárat javasolják. Az egyik mester pedig azt mondta, hogy nincs jelentősége, hogy kampós-e vagy nem. Kinek van igaza?

Ha valaki tud megbízható céget, amelyiktől érdemes megrendelni a rácsot, kérném szépen, hogy írja le.

Még valami: tegnap itt járt nálam egy "mester" és adott egy árajánlatot: 460 ezer forintra! Sima ajtórács, vastag ráccsal + Mottura zárbetét. Ő volt egyébként az egyetlen, aki másmilyen típusú zárbetétet ajánlott. Értem én, hogy a Mottura zárbetét jó, de a 460 ezer forintos végösszeg azért túlzás.



2021. szept. 29. 15:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
Rács tényleg kockázatos .
2021. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

#10 Kerdező!

Nincs semmi ellentmondás, mert a válaszom első felében a kérdésedre reagáltam, amiben középkategóriás zárakról érdeklődsz.

Erre írtam, hogy a záron nem szabad spórolni és tetess a rács helyett inkább KOMOLY ZÁRAT, egy komoly, megerősített ajtóval. A rácsbohóckodás teljesen felesleges és amennyiért azt neked egy KÖZEPES zárral megoldanák, már komoly ajtót kapsz, komoly zárral.

Sajnálom, ha félreérthető voltam!

2021. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31%

"Komoly zár" -gyakorlatilag- nem létezik.

Erről magad is meggyőződhetsz majd, ha esetleg elveszíted a kulcsodat és nem tudsz majd bemenni.

Kihívsz telefonon egy zárnyitó lakatost, aki kb. 1-2 percen belül kinyitja a drága és "komoly" záradat.


Nekem is van félautomata zárnyitóm, ami elsősorban biztonsági zárakhoz való.

:)

2021. szept. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13-as!Nem én írtam a "komoly zárról"!!!
2021. szept. 29. 20:14
 15/16 anonim ***** válasza:
46%
Tudom.
2021. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Minden zárat ki lehet nyitni, csak az nem mindegy, hogy 3 másodperces zártörés vagy 20 perces fúrás vezetékes fúróval, amitől zeng a lépcsőház.

A rácstól tényleg jobb egy komolyabb biztonsági ajtó. A riasztó felesleges panelba, egy bejárat van, azt egy ajtóval profin le lehet zárni. Átlagos panelban a "földszinti" ablak is 4 méter magasan van, pókember nagyon ritkán jár betörni. Ilyen mutatványokat 1000-ből 1x csinálnak.

2021. szept. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!