Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a különbség az előkevert,...

Mi a különbség az előkevert, zsákos kiszerelésekben kapható "estrich beton" és "szárazbeton" termékek között?

Figyelt kérdés

Összetétel?

Felhasználhatóság módja, területe?

Kültéri, beltéri alkalmazás?



#beton #szárazbeton #szárazbeton vs. estrich beton
2021. okt. 8. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A szárazbeton az egy "sima" beton, általános betonozási, javítási munkálatokhoz. Kül és beltéren egyaránt alkalmazható.

Az estrich beton, más néven ajlzatbeton. Ahogy a neve is mutatja, ajzatok készítésére való, tehát pl. padlófelületekhez. Létezik belőle csak beltérre való, és kültéren alkalamzható is. De közös bennük, hogy ezt csak olyan helyen alkalamzzák, ahol a betonra kerül még valami (pl. járólap).

2021. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Baumit "szárazbeton" termékén azt írja, hogy kerti (pl. kerítésekhez, járdákhoz, ...) felhasználásra is. Ezeket is mind burkolni kellene? Önmagában nem lehet pl. lépőkövet vagy kerítéshez fedő lapokat készíteni belőle?
2021. okt. 8. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:

A szárazbeton c12, c8 vagy c12 szemcseméret.

Az estrich beton adalékolva van(műanyag komponens a repedés mentes hőtágulás miatt, kis vastagságban is terhelhető(3cm és alatta), jobb minőségű beton c16-c20 szilárdság.

A száraz beton nem kültérre való, nem bírja a fagyot, kerítésalapnak földbe megfelelő, de járólapnak nem. Az estrich betont lehet járólapnak is használni, sokkal ellenállóbb és nem porlad.

2021. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3: A válaszod -amit köszönök- némileg ellent mond a Baumit oldalán írtaknak. Beteszek néhány linket a baumit szárazbetonról.

- [link]

- [link]


A gyártó fenti oldalain azt taglalják, hogy a szárazbeton:

- "Kül- és beltéri felhasználásra. Betonminőség: C20/25.",

- "Fagyálló" és "Lakásba és kertbe"

- "Felhasználható hézagok kiöntéséhez; járdák, kerítések, aknák, árkok, szegélyek, padozatok, kerékvetők, kerti medencék, grillsütők készítéséhez."


Ezek alapján azt gondolnám, hogy pl. a Baumit szárazbeton terméke alkalmas lehet föld feletti építmények, pl. járda, járólap, kerítés készítésére.


Az estrich beton leírásaiba még nem ástam bele magamat. Így még nincs kellő infóm a két termék összehasonlításához.

2021. okt. 12. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem Baumit szárazbetont használtam, hanem anno az OBI-ban kapható készrekevert fehér zsákosat. Az egy szar volt, c20/25 betonminőség már elég erősnek számít szerkezeti betonozáshoz is, bár 4mm szemcseméret mellett kell is a sok cement hogy masszív legyen. Amivel én dolgoztam az nagyobb szemcseméretű volt, ahhoz kevesebb cement kell, ezzel spóroltak.

Az estrich beton is min c16 minőség, mert úsztatni kell és padlófűtések esetén már 3-4cm vastagság mellett is terhelhetőnek kell lennie + jól kell bírnia a hőingadozást, mert ha padlófűtéshez használható, akkor +40fokot is repedés mentesen kell elviselnie. Ezért adalékolják, műanyag komponens van benne. Az estrich drágább beton mint a sima szerkezeti betonok, éppen ezért csak olyan helyre használják ahol szükség van a kedvező fizikai tulajdonságaira.

ha 1 zsákot veszel belőle, akkor gyakorlatilag mindegy melyiket veszed, ha egy raklappal, akkor viszont már nem.

Én aquabau estrichet szoktam használni, az c25, és nagyon jó minőségű beton, kültéren is használtam már és nagyon jó minőségű felületet adott, egyáltalán nem porlik.

2021. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!