Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Flexibilis bekötőcső méret...

Flexibilis bekötőcső méret probléma?

Figyelt kérdés
Egy webshopból rendeltem vízszerelős alkatrészeket, köztük olyan fémharisnyás flexibilis bekötőcsövet is, aminek mindkét végén 3/4-es belső menetes csatlakozó van. Illetve rendeltem ugyanilyet 1/2-es méretben is. A furcsaság az, hogy egyrészt a két cső átmérője alig különbözik (a 3/4-es csak egy picikét vastagabb), másrészt van nekem máshol vásárolt 3/4-es flexibilis bekötőcsövem, és az sokkal vastagabb. Szóval azt gyanítom, hogy ez a 3/4-es cső valójában kb. 1/2-es, és csak a két végén lévő csatlakozó 3/4-es. Ha ez így van, az gond. Szerintetek ez lehet a helyzet? Még azt tudnám elképzelni, hogy ennek a csőnek vékonyabb a falvastagsága, és ez egy vékonyabb falú 3/4-es cső. Egyáltalán miért gyártanak kamu 3/4-es csövet, ami valójában vékonyabb? Nem értem. Köszönöm a válaszokat előre is.
2021. okt. 8. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

a méret a két végén lévő hollanderre vonatkozik nem a cső átmérőjére


van olyan is ám aminek az egyik vége 1/2 colos a másik vége meg 3/4 es:)

2021. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezt nem tudtam, azt hittem, ha van három cső, és mindegyiknek mindkét vége mondjuk 3/4 colos, akkor e három cső belső átmérője is nyilván tök egyforma (mondjuk 3/4 col). De azóta már én is rájöttem, hogy ez nem így van. Például a merev vascsövek, vagy a KPE csövek belső átmérője kb. ugyanolyan jó nagy szokott lenni, mint ahol a menet van. Flexibilis bekötőcsőnél meg általában kisebb a cső belső átmérője mint a menetes résznél, és azonos csatlakozóméreten belül is van többféle csőátmérő. Ez tök fura, és nem is túl logikus, de mindegy, ez van. :-)
2021. okt. 13. 15:22
 3/3 A kérdező kommentje:
kiegészítés: KPE csőnek nyilván nincs menete, csak ha rak rá az ember olyan műanyag bigyót, hogy legyen rajta menet.
2021. okt. 13. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!