Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy flexibilis bekötőcsövet...

Egy flexibilis bekötőcsövet mennyi ideig lehet tárolni?

Figyelt kérdés

Optimális körülmények között egy EPDM gumis flexibilis bekötőcső tárolási ideje mennyi lehet?

Egyik szerelvényboltban vettem egy 2011 gyártási évű méteres BB 1/2" bekötőcsövet, mely Delton márkájú, Kínában készült.

A belső, nem nikkelezett réz részeken már foltokban oxidáció nyoma volt látható.

Az egyik végét műanyag külső menetre tekeréskor csöpögött is, a bekötőcső hibájára gyanakodván megcserélve a cső két végét abbamaradt. Feltételezem a tömítőgumi már kikeményedett. Szabad ilyet árulni?



2018. febr. 25. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ez az a fémharisnyás bekötő cső, arra 3 vagy 4 év a gyártó szerinti felhasználási idő.
2018. febr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZ67 ***** válasza:

Elvileg ez az EPDM eléggé ipari kivitelű...

A réz mindenképpen oxidálódik (még használat alatt is kissé.

A megcserélés utáni siker arra utal, hogy a második esetben

már jobban figyeltél. :-) Ha rossz lett volna a tömítés, és

ezt még megbontod, akkor újra használva is csöpöghetett volna.

Én addig felhasználnám, amíg nyomokban nem patinásodik a réz.

Jobb helyeken ezért árulnak mindenféle flexi idomokat zárt fóliában.

A beszerelés után se 4-5, de nem is tíz év az élettartam, hanem több.

2018. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

igen, fém harisnyás, köszi!


#2

Köszi a válaszod!

Nem figyeltem jobban, a megcserélés utáni csöpögés megszűnése nálam arra utal, hogy az egyik gumi jobb állapotban lehet, és a fém sarokszelepnél kulccsal rendesen meg mertem húzni, ellenben a másik vége egy jó nagy nagy sík felfekvő felülettel rendelkező külső menetes teljesen műanyag mobil bidéhez csatlakozik, ez az egész kettétörhet erősebb meghúzásra.

2018. febr. 27. 03:59
 4/6 KZ67 ***** válasza:
Reméljük most egy darabig jó lesz így!
2018. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Reméljük, bár tervezem a bekötőcső két végén található tömítőgumit kicserélni, nem áll sokból.
2018. febr. 28. 15:51
 6/6 KZ67 ***** válasza:
Idővel mindenképpen...
2018. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!