Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szakmunkások mindenhol ilyenek?

A szakmunkások mindenhol ilyenek?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, agyamat eldobom!


Félkész házat vásároltunk tavaly és most annak a befejezésében vagyunk benne. Egy kőműves és a segédbrigádja dolgozik rajta jelenleg, mert már jön a tél és lassan kész kellene legyünk. Ez már a második brigád, mert az elsőt elküldettem a fővállalkozóval.


De még így is folyamatosan probléma van.


Nem tudják a határidőket tartani, nem tudják mi az a vízszint, amit megbeszélünk, azt sosem oda és úgy csinálják meg, ahogyan kértük.


Megbeszéltük, hogy a lépcső hol lesz és milyen széles lesz, beszereztük az anyagot is. Erre aznap reggel arra megyek oda, hogy barmolják szét fűrésszel, merthogy nagyon szűkös a hely és nekik egyszerűbb úgy csinálni, ha kisebb a lépcső... Ha nem megyek oda rájuk nézni és felrakják, akkor bontathattam volna le az egészet és bukom az anyagot is, mert ugye rossz méretre vágták. Akkor felrakták jó méretben, de több lépcsőfok is billegett, mert b.tak meghúzni a csavarokat. Válasz erre az, hogy hát az ilyen, majd megszokjuk. Fővállalkozó nyomatékos kérésére meghúzták, hogyhogy nem hirtelen megjavult és már nem is kell megszoknunk semmit, mert jó lett.


A másik amit kiemelnék, hogy az ajtókereteket csálén építették be. "Hát az azért ilyen, mert nézem, ha nem nézem, akkor nem tűnik fel úgy sem". Köszi. Átépítették, de ugyanolyan sz.r lett, végül pluszban kellett anyagot hozatnom, mert kétszer is elbarmolták és már nem volt mihez nyúlni. A fővállalkozó állítólag levonja a bérükből, hát majd kiderül...


A padlót úgy akarták lerakni, hogy a talaj tele volt göröngyökkel. Én jól tudom, hogy padlót csak sík felületre lehet lerakni, különben recsegni fog (tapasztalat). Szerintük hülyeséget beszélek, mert jó lesz az úgy. Felraktak egy szobát, nem lett jó, recsegett. Felszedettem velük, hogy na akkor kinek is volt igaza, öntsék szépen ki talajkiegyenlítővel vagy valamivel, erre hőbörögni kezdtek, hogy én mekkora sz.r alak vagyok, hogy mindenben a hibát keresem és hogy nekik az egész napjuk ráment, ezt fel nem szedik. Közbenjárásra meggondolták magukat ők is, de így is három nap csúszás lett belőle. Megint!


Aztán az ablakos... Rohamtempóban beszerelték az ablakokat, de hogyan? Ááá, inkább nem is írok semmit, nics hozzá ingerem.


Már ott tartok, hogy a hócipőnk ki van az egész mindenséggel és már lakni sincs ingerünk abban a házban a sok barmolás miatt, de már muszáj, mert 20 milliókat ráköltöttünk, akkor legyen már kész egyszer, így vagyunk most vele...


Aki épített már, nála is hasonló idegállapot volt az építkezés idején? Nyugtassatok meg, hogy nem csak mi fogtuk ki!



2021. okt. 17. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A határidő tartás 90%-ban ilyen, a többi nem. Kifogtatok valami szerencsétlen bandát, amiből egyébként egyre több van, a képzett munkaerő hiánya miatt.
2021. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenhol ilyenek, legalábbis nekünk normálisakat sikerült kifognunk akik értenek is hozzá
2021. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Egy két probléma nálam is volt. Utólag jött elő. Szóltam a kőművesnek. Húzta a száját. Végül úgy voltam vele nem idegelem magam megcsináltam én. Úgy se ért volna ide soha meg nem is nagyon akart. Dolgoztam a hibákon 3 napot és kész. De túlnyomó részt minden hiba nélkül és gördülékenyen ment. Egyébként meg olcsón dolgozott a kőműves úgy hogy még így is jól jártam vele. Egyébként is sok mindent magam csináltam mert spórolni akartam mindenen
2021. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Gondoltunk rá, hogy magunk csinálunk ezt-azt, de nem értünk hozzá, mert biztosan rosszabb lesz, mintha szakember csinálná. Ezt meg is jegyezték már, hogy mit szóltok be neki, ha én még olyan munkát sem tudok, de szerintem ez nem indok arra, hogy ha én sz.rt tudok csinálni, akkor ő is azt csináljon, csak kevésbé sz.rt......
2021. okt. 17. 17:52
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Keress valahol romániai magyarokat.
2021. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Ne halgass az 5-ösre! Az erdélyi magyarok között már 20 éve is sok volt a kontár. Valamiért elterjedt, hogy mindenhez értenek, de ebből csak annyi igaz, hogy mindent elvállalnak, aztán ugyanaz a végeredmény, mint amit itt írtál.
2021. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezert csinalok mindent magamnak. Pwdig en se ertettem hozza. Panelbol koltoztem.ki 4 eve csaladi hazba.

Ma futest szereltem.

2021. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Olyan nincs, hogy határidő. El lehet felejteni az ilyesmit. A másik alapszabály, hogyha nem is állsz egész nap a szaki mellett, de naponta minimum 1x ránézel.
2021. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Határidőt felejtsd el. Meg azt is hogy mennyibe kerül. Az igazi szakemberek tele vannak munkával és drágábbak.
2021. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Magyarorszagon nem szokas az hogy a szakembereknek ertekelest adjanak a honlapjukon(nincs is nekik) vagy a google-n, ezert ha nem ismered oket akkor nem tudod milyen munkat vegeznek.

Legkozelebb olyat hivj akit ismerosod ajanl. Kerdezz meg masokat hogy naluk ki csinalta a hazat. Biztos van olyan ismeros, rokon, kollega aki az elmult 1-2 evben csinalt valami felujitast.


A hataridot felejtsd el. A jo szakember be van tablazva, nem tud idore menni, a munkak csusznak mert nincs idoben kiszallitva az anyag, az idojaras miatt is csuszhat a munka, raadasul nehez kiszamolni mi mennyi ideig fog tartani mert minden project mas. Valakinek a 100m2 haz felujitasa x honap, masnak az ugyanekkora haz felujitasa x+2 honap mert masok az igenyek, a haz allapota, stb.

2021. okt. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!