Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Thermo-Block házakat 3 soronké...

Thermo-Block házakat 3 soronként betonoznak csak?

Figyelt kérdés

erre van valami előírás?


gondolom azért nem akar a generálkivitelező egyszerre önteni, mert korábban rossz tapasztalata volt, ezért csak 3 soronként meri.


De ha más időben van öntve a beton, akkor lehet, hogy nem köt össze a két beton? Van erre veszély, vagy bármi előírás?


Köszi.



2021. okt. 30. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Google ban 13 masodperc megtalalni a valaszt.

Sziveswn.

2021. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha túl sokat önt bele, az alsó részen emelhet és kifolyik a beton. Egymáshoz fog kötni, de vasakat is raknak bele, ami szintén segíti.

Egy kollégám így építette a házát. 3 sort felpakolt hétvégén, hétvégén kiöntötték a kollégákkal. Még nem dőlt össze, és 2 szintes.

2021. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi baj.
2021. okt. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ha az egészet egyben öntené, akkor nem tudná olyan jól tömöríteni a betont és fészkes maradna.
2021. okt. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen a szerkezeti kialakítás. Ha kiváltás van vagy nyílászáró, akkor nem feltétlen egyben, de ha lehetséges akkor egy munkafolyamat időben eltolva úgy hogy a beton még egybe szilárduljon!!! A tömörítés nem probléma, tűvibrátorral tömörítik a rétegeket. Szerkezetileg az a szerencsés ha egybe köt meg, mert egy 14cm betonfal nem túl állékony ha darabokból készül!!!
2021. nov. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

5ös: viszont a tűvibrátor sem tud egy falnyi mélységet bevibrálni, ezért kell 3 soronként...

ha jól emlékszem, olyan fél méter körül van a rezgő része

nyilván nem várod, hogy megszilárduljon a 3 sorod, hanem amint megvan a tömörítés, töltöd a következő sorokat

2021. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 válasz

5 vagyok a tűvibrátor csöve 3-4m hosszú is lehet

Ahogy beöntik a betont az első 1m magasságban akkor vibrálják majd kb fék órán belül megy a következő réteg és így tovább.

2021. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ja jó, bocs félreértettem akkor a válaszod, én is valahogy így akartam írni
2021. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!