Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátor nem fűt, lehet a...

Radiátor nem fűt, lehet a termószelep rossz? Adott egy frissen felújított fűtés rendszer. Szénacél csövek, új radiátorok, mindenhol herz thermo szelepek vannak. Van egy radiátor ami nem akar fűteni.

Figyelt kérdés
Amiket megpróbáltam: Radiátor légtelenítése, torló szelep teljes kinyitása, termófej leszerelése, szeleptű mozgatása, de sajnos semmi sem segített. A radiátor nagyon lassan melegszik, de olyan meleg sose lesz mint a mellette lévő jól működő, illetve igazán meleget csak a bekötés mellett kb 1-2 cm-en lehet érezni, de ott alul is meg felül is. Néha furcsa zajokat hallat, nekem úgy tűnik, hogy a szelep felől, akkor is ha nincs rajta a termófej. Egy érdekesség: Ha a mellette lévő radiátoron hirtelen letekerem 0-ra a termófejet, akkor csörög-zörög a rossz radiátor. Olyan mintha a szelep adná ki a hangot. Találkozott már valaki ilyemivel? Lehet, hogy rossz a szelep? Ha a radiátor lenne a rossz azt hogyan lehetne megállapítani? Köszönöm!

2019. szept. 26. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy a szelep a rossz, vagy a visszakeringő ágon van egy fojtó szelep, amivel túlságosan le van szabályozva.
2019. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ezer oka lehet, pl. hiába légteleníted, ha ferde akkor bentmarad a levegő.
2019. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azon a körön előtt és utána is vannak radiátorok, amik jól működnek, így nem hiszem, hogy bármilyen fojtás lenne a gond.


A radiátor nagyjából vízszintes. Egy nagyon picit (1-2mm lehet) emelkedig a bekötés irányába. Pont ezért megpróbáltam azt, hogy alul-felül elzárni, kiengedni a vizet a légtelenítőnél és utána nyitott légtelenítő mellett a thermo szelepet megnyitni. Érezhetően kifújta a levegőt, majd már csak a víz jött, 1-2 decit kiengedtem, de sajnos ez sem segített. Így nem hiszem, hogy annyira levegős maradhatott, hogy ennyire ne fűtsön.

Volt már levegős radiátorom, azért fűtött az is , csak a legvége nem annyira, ez viszont szinte alig fűt a teljes felületen.

2019. szept. 26. 13:30
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nàlam volt ilyen. Napokat elbaxtam a fűtéssel légtelenítésekkel. Pörgettem a vizet hidegen melegen. Aztán rájöttem hogy a problémás radiátor fordítva lett bekötve.
2019. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Felszerelés előtt nem kerülhetett valami a radiátorba, ami elfojtja a keringést benne? Csak tippelek...

Esetleg próbáld meg még párszor légteleníteni.

2019. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Mi zöröghetne bent más,mint a levegő .
2019. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves mindentudó99!

Ez egy orbitálisan nagy BINGÓ volt! :)

Tényleg fordítva van. A visszatérő gerincről lett a felső bekötésre kötve és az előremenő gerincről megy az alsóhoz.

Nyáron volt fűtés felújítás, úgy néz ki a mester benézte.

De eszembe nem jutott volna, úgyhogy ezer köszönet! :)

Ment a zöld kéz!

2019. szept. 28. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!