Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen ablak legyen ?

Milyen ablak legyen ?

Figyelt kérdés

Kiválasztottam egy műanyag hőszigetelt ablakot ami a következő tulajdonságai vannak.


PROFIL:Avantgarde 7000

ÜVEG:Ug 1.1 W/m2K LOW-E+Argon


Ez elégé szigetel ? Vagy mire figyeljek,ami esetleg nem jó ?

Ez elvileg két rétegű üveg, érdemes háromrétegűt venni ?



2021. nov. 8. 17:57
 1/5 A kérdező kommentje:
PVC 5 légkamrás profil 70 mm Beépítési mélység 1,1 W/m²K Ug érték
2021. nov. 8. 18:13
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Akkor érdemes háromrétegűt vegyél, ha a jelenlegi energetikai előírásoknak megakarsz felelni most vagy a közeljövőben. Ez pl. bizonyos pályázatok benyújtásának feltétele. Most pl. többek között a napelemre benyújtható pályázat egyik feltétele. Azért írom, hogy most vagy a közeljövőben, mert az ablakok Ug értéke még mindig messze elmarad egy jól szigetelt ház falának Ug értékétől, így a törekvés arra, hogy ez az érték tovább csökkenjen az ablakok esetében is, az bizonyosan erős lehet! De ha kitalálják a 4 rétegűt, azt már az összes ablakos nevében mondom (én nem vagyok az!), hogy kösse azt a f...ra az, aki kitalálta és lógassa ki a tizedikről! :) (rohadt nehéz a háromrétegű is!)


Amúgy ha megkérdezhetem, hová választottad ki, vagy hogy kell ezt érteni? Egy ablakosnak kell szóljál, ha ablakokat szeretnél! Magánember csak ilyen előre legyártott fix, standard méretekkel rendelkezőt tud vásárolni!

2021. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem egyedi méret kell, van egy

oldal [link]

Itt meglehet adni,hogy milyen üveg legyen stb.. Szinte egy ablakos se gyárt erre felé olyan ablakot ami nekem kellene ezért ajánlotta ezt az oldalt.

2021. nov. 8. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:
3rétegű a jó ,jobb a szigetélese, az 5légkamrás elég jó ,de jól mondja az előző bazi nehezek már az ablakok főleg amikor 200kg nyílászárot kell felvinni a 3.ra :)
2021. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

Iglo Energy ablak legyen szerintem


[link]

2021. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!