Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton válaszfalat...

Gipszkarton válaszfalat muszáj kitölteni hangszigeteléssel, vagy maradhat belül üresen?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Mi dent hallani akarsz a másik szobából? Akkor nem fontos.
2021. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem fontos,de jó ha kicsit hangszigeteltek a szobák.
2021. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
ha most készül, akkor mindenképpen hangszigetelni kell. később rájössz, nem volt hiába. ezen nem szabad spórolni.
2021. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Válaszfalnak írtam, de csak a hálószobába lenne paraván helyettesítő. Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudtam, hogy annélkül kevésbé strapabíró lessz-e.
2021. nov. 10. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Anélkül, olyan, mintha egy függöny térelválasztód lenne. Nem látsz át, de hallasz mindent.
2021. nov. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha csak egy paraván szerepét tölti be, értsd nem válaszfal, akkor nem kell bele szigetelés, az szerkezetileg nem erősíti azt. Hogy erősítené azt a kőzetgyapot? :)

Szoktak építeni ágy elé is ilyen paravánt, oda nem kell szigetelés nyilván, sőt azt építheted 50-es profilból is.

2021. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem találkoztam még kőzetgyapottal, és gondoltam hajlamosabb az ütésekre érzékenyebben reagálni a gipszkarton, ha nincs kitöltve.

Köszönöm a válaszokat.

2021. nov. 11. 07:55
 8/11 anonim ***** válasza:
15%
A gipszkarton fal így is úgyis rossz hangszigetelő.
2021. nov. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
A kőzetgyapot puha, az a szerkezeten a fal masszivitásán nem javít! Az a hangszigetelésen és egyébként a hőszigetelésen javít, az a szerepe! A gipszkarton falat úgy tudod masszívabbá tenni, ha a szerkezet helyesen épül, a CW profilok megfelelő távolságra vannak egymástól, ha ezt még akár sűríted is, akkor még masszívabbá tehető, de elégséges ha 60cm-re vannak egymástól. Tovább tudod erősíteni azzal, ha nem egy, hanem két réteg gipszkartont teszel föl. Bár nem értem egy hálószobában mivel lesz ütlegelve ez a fal, de ha ilyen behatás érheti, akkor tedd azt, hogy két réteg kartont csavarsz föl, és/vagy akár 40cm-enként rakod a profilt!
2021. nov. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Akadjatok már le a hangszigetelésről, paraván lesz, nem válaszfal!!!
2021. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!