Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A 2022.júliustól érvénybe...

A 2022.júliustól érvénybe lépő 25%-os alternatív energiát ki mivel fogja tudni/tudta teljesíteni?

Figyelt kérdés

Átlagos 75 m2 hasznos alapterületű családi házról van szó, gázazán padlófűtéssel, kéménynek nincs hely.

Padlófűtés mindenképpen benne lesz a házban!

Én a legolcsóbb verziót keresném :(



2021. nov. 14. 09:30
A kérdező szavazást indított:
All in one hőszivattyú (200l HMV-val) 9Kw H tarifával, padlófűtés: 2,8 millió (nincs hűtés)
All in one hőszivattyú (200l HMV-val) 9Kw H tarifával, padlófűtés + 3 db fan-coli: 4 millió
All in one hőszivattyú (200l HMV-val) 9Kw H tarifával, padlófűtés mennyezet hűtéssel: 5 millió
Fűtő gázkazán padló fűtés hővisszanyerős HMV 200l (58 dB-val zúg napi 24 órában, a házban = klíma kültérije ilyen zajos), 1 klíma : 1,6 millió
Fűtő gázkazán padlófűtés 120l indirekt tárolóval (900.000) + 1 multiklíma 3 beltérivel (900000): 1,8 millió
Fűtő gázkazán padlófűtés 120l indirekt tárolóval + 3 fázisos 3Kwp napelem: 3-3,5 millió
4 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pontosan látod te is, legolcsóbb a klímákkal a kamumegoldás, komfortban ès egyebekben jobb a hőszivattyú, bár mèg a napelemet is elbírná a rendszer, de ez a legdrágább. Te tudod mit bír a pènztárcád.
2021. nov. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

A padlófűtés a legdrágább, mert az csak kiegészítő fűtés, mellé kell radiátor.

Ja és régimódi fűtés kiépítés kb 600ezer és tökéletes, hozzá egy klíma és kész.

Az indirekt tároló megint értelmetlen, főleg gáznál, ami állíthatja a hőfokot.


Összességben ez az év legbutább kérdése.

De szerintem te is tudod, csak már rég volt felhozva, hogy 100millió egy ház építése.

2021. nov. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

jelenleg ez van benne a szerződésben:

Fűtő gázkazán padló fűtés hővisszanyerős HMV 200l (58 dB-val zúg napi 24 órában, a házban = klíma kültérije ilyen zajos), 1 klíma : 1,6 millió.


(Sokan nem tudom honnan szedik az árakat, de 100ból 3x felépül fűtéskészre, +2 telek még kijön az árból, így az egy teleken ikerház lenne!)


3,5 Kw a ház hőigénye, a padlófűtés bőven elegendő.

2021. nov. 14. 10:36
 4/11 A kérdező kommentje:

All in one hőszivattyú (200l HMV-val) 9Kw H tarifával, padlófűtés + 3 db fan-coli: 4 millió vs. Fűtő gázkazán padlófűtés 120l indirekt tárolóval (900.000) + 1 multiklíma 3 beltérivel (900000): 1,8 millió


A nyári hűtés költség a 2 rendszer között elenyésző. Fűtés esetén a hőszivattyú kb 50%-al fogyaszt kevesebbet.


Energetika alapján kb 90000 Ft a ház fűtése egy szezonban + egész évre a meleg víz ellátás.

Két rendszer között van 2,2 millió, és HF kb 45000 ből csinálja meg ugyanazt, de van h tarifa legyen max 30000/év. Azaz 2200000/60000= 36,6 év a megtérülési idő. ráadásul a gázkazán éves karbantartása 12000 még a hőszivattyúé 40000 körül van. De legalább zöld energia. Lehet meg sem élem a megtérülését (34 vagyok), aztán még ottvannak javítási költségek is. 10 évente biztosan akad minden rendszernél egy drága javítás.

2021. nov. 14. 10:44
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ja, hogy házat építetsz és így ennyi infó után kell rábökni valamelyikre?

Inkább tedd fel a pénzt rulettre.

Ki csinálja? milyen anyagokkal? referencia? ahol már kiépítették, őket kérdezd.


Pl a padlófűtést azért szeretik a kivitelezők, mert csak betonozni kell hozzá. Ez a legegyszerűbb, de komfortba a legrosszabb, mert mikor bekapcsol a fűtés, kb 2 óra múlva érzed a "meleget".


Nekünk 3 szobás 40éves házunk van régi ablakkal, régi kazánnal, és évente 80ezer a fűtés. Ahogy tudtam kimaxoltam a hőszigetelést. Nincs forróság, de soha senki nem fázott még meg.

2021. nov. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4 A hőszivattyú lényegesen olcsobban is kihizható.


[link]


[link]


Nem hiszem hogy 2500 k lenne 3 fain col beépitése


[link]


A karbantartásbol pedig kihagytad a klimák karbantartását.

2021. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6!


Az lehet, hogy kihozható, de a kivitelezői szerződés az 5%-os áfa miatt eléggé fix. Csak a cég által felajánlott lehetőségek közül választhatok. Ha lehúzom a gépészetet a szerződésből bukom az 5%-os áfát. Több céggel (5) egyeztettem e téren, mindegyik hasonlóan oldotta meg a dolgot.


A 3 fan-coilt beüzemelve 1,2 ért adnák mindenféle szabályzó kőr kiépítésével együtt, de kell hozzá egy hőszivattyú is. Abból pedig csakis all in one rendszereket építenek be.


a klíma karbantartás jogos.


Amit nem írtam telek problémák miatt 1,5 évet csúszott az építkezés, eredetileg semmi alternatív energia nem lett volna.

2021. nov. 14. 12:52
 8/11 A kérdező kommentje:

5!


Nem tudod milyen egy agyon szigetelt ház!

A padló alaphőmérséklete 20,7 °C-os (16 cm EPS100) 22 belső hőmérséklet mellett úgy hogy nem megy a fűtés. A másik dolog pedig nem érezni ezekben a házakban a meleg padló érzést!

2021. nov. 14. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Na ezaz, nem érezni a meleg padlót. Mindegyik Termosztát úgy működik, hogy akkor kapcsol ki, ha érzékeli az 1 fokos hőmérséklet növekedést.

De mire ott egy fokkal melegebb lesz, addigra a beton már vagy 30 fokos lesz.

Aztán kikapcsol, de a beton még mindig nyomja a meleget. Plusz beállítani se lehet hogy a körök mennyire fűtsenek, mert ugye nem érzed mennyire lett meleg.

Padlófűtés kiegészítő fűtés.


De amikor hülye okok miatt át akarnak verni válaszd a legolcsóbbat, aztán majd megcsinálod jól.

Ilyenkor az a legrosszabb, ha még több pénzt adsz nekik, hátha akkor nem vernek át.

2021. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7 Ha a kivitelező nem akkarja akkor nem sok lehetőség marad.
2021. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!