Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Normális a Mercalli skála 4-5...

Normális a Mercalli skála 4-5 fokozatának megfelelő ház rezgés a szomszéd épület bontása miatt?

Figyelt kérdés

Reggelente amint a munkálatokat elkezdik, szó szerint kidob az ágy, rendesen mozog alattam.

A csillár kileng 20-30 centiméterre, az üveg tárgyak csörögnek, ajtók, ablakok rezegnek.



#házrezgés
2021. nov. 18. 04:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Videózzad le és kérjél a jegyzőtől azonnali birtokvédelmet.
2021. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És a Te házad nem repedezik? Furcsállom...

A csillár 20-30 cm-t kileng? Mekkora tömbök zuhannak le bontáskor a földre? Több mázsások? Még attól sem lenghet ki ennyit a csillár...

2021. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a te házadat bontják véletlenül?
2021. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A csillár mozgását egyszer láttam, a többit minden nap tapasztalom mióta elkezdődtek a munkálatok. Vajon miért állítanék valótlant?

Mi értelme lenne?

Nem tudom, milyen módon bontanak és hány tonnakat ejtenek a földre, én csak a mély árkot látom - ami két szintes mélygarázs lesz - a félig álló falat, az iszonyatos port és zajt.

Egy bontás és építkezés ezzel jár, ezt tudomásul veszi az ember.

Az nem esik jól, hogy az ágy ugralasara ébredek nap mint nap, és az sem, hogy a nap jó részét ebben a félelmetes mozgásban kell tölteni, ki tudja meddig.

Az építkezésen dolgozó munkások megnyugtattak, hogy a ház nem fog összedőlni és az 'árokba' se dől bele.

Remélhetőleg nem tévednek.

..mert hallottunk már ilyet...

Így aztán még az is elképzelhető, hogy az "én házamat" (is) bontják.

2021. nov. 19. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!