Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A használatbavételi engedélyt...

A használatbavételi engedélyt csak az építettő adhatja be? Használatba vételi engedély beadása kikényszeríthető-e?

Figyelt kérdés

Hiányosságokat, a tulajdonostársaknak saját költségükön kellett befejezni. A beruházó nem volt együttműködő.

Úgy érzem a magyar jog, a beruházókra semmilyen kötelességet nem terhel.

Szabadon ott hagyhatják a félkész épületet.



2021. nov. 30. 06:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt tehetnek, amit a szerződés megenged. Ezért szoktunk írásban szerződni nagyobb értékű munkáknál.

Nyilván ekkor is van kockázat, de legalább van esély perre vinni az ügyet baj esetén.

Számla és szerződés nélkül teljesen kiszolgáltatja magát az ember a kivitelezőnek.

2021. nov. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem a magyar jog, a beruházókra semmilyen kötelességet nem terhel."


Pont hogy a magyar jogrendszer a megrendelőket védi, kb. azt csinálnak amit akarnak, nincs felelősségük, nem fizetnek, nem tartják be a szerződést, stb.

2021. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó de perhez idő kell, az is a vállalkozónak kedvez. Az idő eltelik, ő addig megszünteti, eltünteti a vállalkozása. Lesz egy ítélet egy vagyontalan cég ellen. Sok tulajdontárs sokkal nehezebben cselekvő képes.


Szerintem korrekt eljárás az lenne, a hibák kijavításáig, elvehetné egy hatóság a cégtől az értékesítési jogot. Így lenne valami ami kényszeríti a beruházó az épület befejezésére. Sőt szerintem a korrekt az lenne, ha tényleges garancia is járna az épületekhez.


X összeget letétbe helyezne az építettő azért, hogy a vásárlók biztosítva legyenek.


Kérdés kicsit jogi természetű mi tulajdonostársak, építettő nélkül tehetetlenek vagyunk-e?


"a magyar jogrendszer a megrendelőket védi"

Kár, hogy én nem ezt tapasztalom.

Biztos vannak tisztességtelen ügyfelek is, de ez engem ez nem nyugtat meg, gondolom azok is inkább cégek.


Én inkább kivitelezőktől rettegő magányszemélyeket ismerek.


Az emberek a bizonytalanságtól, tehetetlenségtől tönkre mennek. Lelkileg is, anyagilag is.

2021. nov. 30. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
19%
Ezt sajnos be kell nyelni újépítésű csokimokis lakásnál, de gondolom még így is pluszban lesztek az ajándék 30 millióval.
2021. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!