Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Koszorút lehet Ytong 10-es...

Koszorút lehet Ytong 10-es falazóelemből kirakni?

Figyelt kérdés

44-es tégla falazatra lehet külső és belső részre egyaránt Ytong 10-es falazóelemből készíteni a koszorú oldalról tartó részét?

Úgy értem, hogy zsalu helyett odaragasztani a falazatra és ez lenne a koszorú tartó része mindkét oldalról. Mint az U zsaluelem csak alsó rész nélkül. Nem nyomja szét a betonpumpa?



2021. dec. 3. 23:57
 1/8 anonim válasza:
Nemhiszem hogy szétnyomá de lévből csak olcsóbb
2021. dec. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szét fogja nyomni! Az U zsaluelem pár centi vastag, nem mindegy! Ha a zsaluelemet megakarod spórolni, akkor szimplán építs zsaluzatot!
2021. dec. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elveszel 20cm a falból. A koszorúnak pedig teherelosztó szerepe van.
2021. dec. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elveszek 20 centit akkor is marad 24. Zsaluzatot miből építik? Valójában azt is meg akarom spórolni meg a hőszigetelés is jobb lenne tán így a hőhíd miatt.
2021. dec. 4. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
A technikáról, lehetőségekről kérdezz építészt. De amit odaragasztasz, azt a beton simán kinyomja.
2021. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a koszorú a tetőt fogja tartani.Az ácsok hozzá rögzitenék a gerendákat.Én 1 szúnyoghálós könnyű ajtót nem tudtam tiplivel hozzá erősiteni.
2021. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább zsaluzd be.
2021. dec. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zsaluzatot deszkából építik. Vagy kerámia zsaluelem vagy deszka. Deszkát úgy építik, hogy a tégla síkjára kerül, ezáltal az öntött beton is a téglával egy síkban lesz. Hőhíd miatt azt meglehet tenni, hogy zsaluzat mögött pár centis xps-t teszel. Azt úgy kell betenni, hogy az xps-be előre belenyomod a rögzítőtüskéket. Ezt követően pedig az épült falat hőszigetelned kell, a hőszigetelés nyilvánvalóan rákerül a koszorúra is! Így nem lesz hőhidas a födémnél!

Ha nem lesz hőszigetelés, mert Ytong 45-ből építesz, (44 az nem t'om milyen tégla, nem 45?) akkor javaslom, hogy nézz utána hogy kell falazni Ytong 45-el! Ott tudomásom szerint a födém úgy épül, hogy szintén be kell zsaluzni a tégla külső síkját kell venni szintén, de a zsaluzat mögé be kell rakni multipor szigetelést, ekkor ezt kell használni, nem pár centis XPS-t. 10cm-est kell, ha jól tudom, de nézz utána, mert nem szakmám (villanyszerelő vagyok, nem kőműves)! Elvileg az alapozásnál is ugyanígy kell eljárni! Ott az ytong tégla az alapról kvázi le van lógatva, és a sávalap pedig szigetelve van, itt értelemszerűen XPS-el. Azaz a fal külső síkja és a sávalapra ragasztott szigetelés külső síkja van egy síkban!

Nem is értem ezt a kérdést, miért szükséges ezt tudnod? Te magad úgy sem építhetsz... bízz meg egy szakiellenőrt, és az majd ellenőriz helyetted, hogy minden helyesen épüljön, mert a kőművesek sem tudják feltétlen mit hogyan kell szakszerűen!

2021. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!