Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton almennyezet...

Gipszkarton almennyezet helyett xps vagy epes megoldhato ?

Figyelt kérdés

Lehet hulye kerdest teszek fel, de azert egy probat meger. :)

Fafodem gerenda. Gerendak kozt es felette kozet gyapot van. Alatta gipszkartonos almennyezet lenne, fem profillal.

Viszont! Az gipszkartonos almennyezetet ki lehet valtani esetleg xps vagy eps szigeleovel ? Kb 20 cm kell lejebb hoznunk a mennyezetet, s gondoltam ha meg lehet oldani xps vagy eps el , ragasztassal vagy mas felrakas technikaval, akkor franc sem szarakodna a gipszkartonos verzioval. Tehat szeretettel varom a


2021. dec. 23. 08:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehat szeretettel varom a valaszokat. Koszonom
2021. dec. 23. 08:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Valami vázat akkor is kellene építened szerintem, meg lehet olcsóbb se lenne. Meg kartonnal még mindig könnyebb dolgozni mint egy ilyen szigetelőlappal, amit glettelhetsz majd telibe. Én most csináltam az előszobám plafonját, és 2,2x1,5méteres helyiség olyan 12 ezer körül megállt anyagban,fém profilvázzal.
2021. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

penészedni fog a eps és a mennyezet között idővel, mivel nem tudsz rárakni párazárást. Az eps idővel átnedvesedik, hatványozottan romlik a szigetelése.

2-5 év múlva dohos szag lesz a lakásban, vizes helyégekben biztosan szobákban több idő kell a penész elszaporodásához.

XPS jóval drágább, ezeknél csak az illesztésnél jut át a pára, de végül az eredmény úgy az lesz csak éppen lehet hogy 10 év múlva.


Az egyetlen normális megoldás a gipszkarton üveg vagy kőzet gyapot szigeteléssel.

2021. dec. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2021. dec. 24. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!