Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Térkövezésnél egy olyan...

Térkövezésnél egy olyan rétegrend hogy 20cm kulé kavci, 20 centi murva, 3cm ágyazó és rá a térkő megfelelő lenne?

Figyelt kérdés
kb 4-5 tonnával mennék rá max azt is cak ritkán....
2022. jan. 3. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy szintben van a talaj, amire megy majd? Nálunk pl akkora szintkülönbség volt, hogy helyenként 50-60 centi vastagon is ment kő az alapba. Máshol meg 20 cm sem kellett. 10 tonnával már rámentünk, meg sem kottyant.
2022. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Csak a kulé alá tegyél geotextilt, a murvát pedig tömörítsd meg rendesen.
2022. jan. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi klué murva közé is menjen geo?

Illetve a kulet kell tömöríteni vagy elég csak a murvát


Első válaszolónak teljesen sík a terület

2022. jan. 5. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi csak a kulé alá tettünk geotextilt, aztán az agyon lett döngetve egy másfél tonnás hidraulikus döngölővel (nem tudom hogy hívják hivatalosan ezt a gépet, olyan mint az úthenger kicsiben). Aztán a murva már egy kisebb döngölővel lett lesimítva, amivel a térkövet is szokták, mikor kész van.

1es voltam.

2022. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a murva finom szemcsés, mondjuk max. 2-3 cm-es darabok vannak benne, akkor én a kuléra is tennék geotextilt. Ha nagyobb, olyan 5-6 is van benne, akkor nem szükséges. A murvának egyébként van egy kis mészkőtartalma, ami víz (eső) hatására teljesen be tud állni, és elég masszív alapot képez.

A kulét nagyon tömöríteni nem tudod, mivel nem zúzott anyag, de a biztonság kedvéért megjárható lapvibróval, hogy a kövek összeigazodjanak.

2022. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok köszi szépen a válaszokat
2022. jan. 6. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!