Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Álmennyezetnél a függesztő...

Álmennyezetnél a függesztő pálcákat milyen csavarral rögzítsem a fa gerendákhoz?

Figyelt kérdés

#álmennyezet #gipszkarton mennyezet #függesztő pálca
2022. jan. 5. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel saját kezüleg csináltam,a gipszkartonozáshoz használt fém alkatrészt használtam.A nevét nem tudom,kb 30 cm lapos lemezek,a végeken sok furattal.Könnyen hajlitható,a méretet pontosan lehet tartani.Pozdorja csavarral erősitettem a deszka mennyezethez,
2022. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Facsavarral.
2022. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima facsavar megfogja, de érdemes pl M5 csavarhoz való fakötésű alátátet is használni, ha kicsi a facsavar feje, és akkor tuti nem húzza át magát a szemen.
2022. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tőcsavar+ menetes szár toldó


[link]

2022. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez pont nem fához van...
2022. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Ez azért egy kicsit túlzás, meg rohadt drága is. Elég oda egy sima facsavar is.
2022. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Imi!

Valamit félreérthettél... :)

Sima, szemes függesztőpálcát (amire a rugós függesztőt húzod) szeretne rögzíteni fagerendához! Ilyet: [link]

Nem kell hozzá ászokcsavar, elég egy 4.5-es pozdorjacsavar fakötésű alátéttel! Amire Te gondolsz, azzal a módszerrel igen komoly ipari berendezéseket szoktak rögzíteni (mennyezetről lelógatni), légtechnikát, villanyszerelők a kábeltálcát/kábellétrát stb.

2022. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!