Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A saját házam tetején lecserél...

A saját házam tetején lecserélhetem a cserepeket, ha nincs képesítésem vagy megbírságolnak érte?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Lecserélheted. Én is ezt tettem. Oszt ki bírságolna meg, és miért?


Egy fontos szempont van, ne ess le.

2022. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a villanyszerelést se csinálhatja magának az ember, ezért gondoltam hátha ez a helyzet itt is.
2022. jan. 17. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Az épület tartószerkezetén nem változtathatsz. A cserép nem része ennek, szóval azt akár te magad is bármikor cserélheted. A léceket is. Akár tetőablakot is tehetsz be. A szarufa viszont már tartószerkezet, annak cseréjét, átalakítását már terveztetni kell(ene).
2022. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Cserepet cserélheted magad is.

Tetőfedők egy nem elhanyagolható részének sincs képesítése, pontosabban van, csak nem feltétlen tetőfedés, de lényegtelen, elvileg van a csapatban legalább egy, akinek van.

Aztán a villanyt mitől ne szerelhetnéd magadnak? Maximum attól, hogy amennyiben nem értesz hozzá, akkor az akár életveszélyes is lehet, de sehol nincs leírva, hogy egy meglévő lakóingatlanban(!) kizárólag villanyszerelő szerelhet villanyt!

2022. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem módosítod az utcafronti ablakokon áthidaló méretét, és a tető formáján azt csinálsz amit akarsz a házadon, (ha agyoncsap a villany, vagy kitöröd a nyakad miközben leesel a tetőről az csak a családodat meg főnöködet érdekli).


A komplett tetődet elbonthatod, kicserélheted a födémet, koszorút rakhatsz, csak egy a lényeg, ha kontytetőd volt akkor konty tetőt kell vissza is rakni, a dőlés szög lényegtelen csak a HÉSZ-nek feljen meg. Azaz ha korábbi konty tető 45° volt te rakhatsz 25°-ast is (nálunk ez a min.)


Az utcafronti nyílászáró esetében, ha nem szeded ki az áthidalókat, vagy ha bizonyíthatóan ugyanakkora nyílásokat építesz vissza mert pl a fa áthidalót kicseréled, akkor rakhatsz be 1 helyére 2 ablakot vagy valamivel kisebbet is.


Ilyen nagyobb műveletnél, ha ezeket betartod, hiába jelet fel a szomszéd, nem fognak megbüntetni. Saját tapasztalat! Semmilyen engedély nem szükséges hozzá, kivéve ha műemlék védelmes az ház. Semmiről se kell számla, csak ha te akarod.


Újépítés más téma!

2022. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szomszédos társasháznál is ilyen "Mekk Elek, az ezermester" szakik dolgoztak. Háromszor építették át a tetőt, mire végre elfogadható lett a végeredmény. :-D

Az első csapat még magyarul sem tudott. Teremgarázsunkból elloptak sok mindent! Kisgépeket, kerékpár holmikat (a polcon lévő új, csomagolt Abus láncot, de akkora eszek voltak, hogy a kulcsokat, a kódkártyát és a tartókeretet otthagyták), még rekeszes üdítőket, étolajat, mosószereket is elvitték. A rendőrök kiérkezésénél mind kiváló magasugrónak bizonyult, mert a Gyalogkakukk sebességével repkedtek át a kerítéseken. Ezt követőn 4 hétig senkit nem láttunk az építési területen. De az új csapat sem volt ügyesebb. Ők olyan ferdén tették fel a cserepeket, hogy legalább egy sornyit lejtett a ház két sarka között. A fóliát hol kicserélték, hol nem. A régi szigeteléseket kiszedték, de újat nem tettek a cserép alá. Az elkorhadt léceket is csak itt-ott cserélték le. A tetőablakokat megszüntették.

A harmadik, már szinte profinak mondható csapat mindet újra leszedett és végre aránylag szépen elvégezte a munkát. Néhány törött cserepet leszámítva, illetve, hogy a tető, házfalon kívüli rész alatti léceket (nem tudom a pontos szaknevét) ők is legalább négyszer csinálták újra, végülis elvégezték a munkát. Még a tetőablakokat is visszaépítették.


Érdekes kontraszt volt látni, ahogy a másik oldalon lévő társasházat egy profi csapat építette át. Avval kezdték, hogy hoztak ipari szállítószalagot, amivel pillanatok alatt leszedték a cserepeket, majd felküldték az új anyagokat. Az udvarban nagy, összekapcsolható mobil járólapokat és fóliákat terítettek, hogy ne szennyezzék a kertet. Nem kézben vagy hagyományos talicskában hordták a sittet, anyagot, hanem elektromos talicskával és kicsi dízel gépekkel. Gyerekeink imádták nézni ezeket a kis markolókat, dózerokat.

Amíg a Mekk mesterek munkája 2 évig húzódott, addig a profik, lényegében ugyanazokat a munkákat, fél év alatt szépen elvégezték!


Természetesen, értem én, hogy családi ház esetében más a prioritás. De mi oda is inkább profi szakikat hívtunk, hívunk ezután is.

2022. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os az ilyen történetekben mégha nem is így volna rendjén és nem is hibáztatható az áldozat soha, semmilyen esetben sem, de nagyrészt mégis tehet erről a tulajdonos!

Hogy nem kötelező ilyen esetben egy ellenőrt hívni, megbízni, az egy könnyebbség azoknak, akik valóban tisztában vannak azzal, hogy mit hogy kellene helyesen megvalósítani és ezt egy minimális műszaki érzékkel látni lehet, nem kell, hogy közöd legyen a szakmához, de még az ép.iparhoz sem. Azonban belátni, hogy erre alkalmatlan vagy és megbízni ezzel valakit az már az esetek többségében nem megy!

2022. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!