Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zárt szelvény szerkezetű,trapé...

Zárt szelvény szerkezetű,trapéz oldalfalas és tetős garázs-tároló mennyire strapabíró?

Figyelt kérdés
Lehet utólag szigetelni de hallom hogy pára kicsapódik pédául, beton alapon lenne lecsavarozva. Gyorsabb mint pl tégla szerkezetet építeni, de vajon jó is? Billenőkapusat néztem
2022. jan. 30. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kispórolva belőle az anyag, és normálisan le van kezelve (ez leginkább festést és/vagy horganyzást jelent) akkor tartós az acél váz + trapézlemez kombináció, nem lesz vele semmi gond. Sajnos azonban a készen kapható, vagy típusterv alapján méretre gyártott sablon garázsoknál mindkettő jellemző probléma.


Az utólagos szigetelés problémás tud lenni, ha ez a terv akkor mindneképpen egyből ennek megfelelően kell megtervezni a szerkzetet, akkor is ha nincs azonnal leszigetleve. De a legjobb az ha alapból szigeteltre készül, pl szendvicspanelből. Más kérdés hogy van-e értelme a szigetelésnek, ha nem fűtött a garázs akkor nem nagyon.

2022. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyenem van. Semmi baj nincsen vele.
2022. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen a festés/horganyzás dolgot is hallottam.
2022. jan. 30. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pára akkor csapódik le, ha az aljzatbetonból jön a nedvesség.

Nálam fűtetlen, de nincsen pára lecsapódás.

2022. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 puritan ***** válasza:

Szigetelni akkor érdemes bármit, ha van benne fűtés.

A szigetelés nem egyenlő a fűtéssel, attól nem lesz melegebb.

2022. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!